Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile birlikte emekli olan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Emekli olan kişiler artık bankalar üzerinden, sıkıntısız bir şekilde nakit kullanabilecek. 

Emekli olan vatandaşların özellikle bankalar üzerinden alacakları nakit kredi kampanyalarında ihtiyaç kredisi olarak işlem yapmak isteyen kişilere belirli şartlar dahilinde hızlı bir şekilde kredi onayı sunulmaktadır. 

Acil ihtiyaç kredisi kullanacak olan yemekler, son zamanlarda özellikle kamu bankaları tarafından yapılan başvurularda, olumsuz sonuç alıyor ve kredi kullanan olmuyor, bunu hakkında, sıkıntılı hallerinde sosyal medyadan paylaşıyor. 

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden yapılan bu sıkıntılı durum sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle emekli vatandaşlar için Emekli Kredisi adı altında düşük limitlerde gelir belgesiz olarak devlet destekli kredi verileceğini açıkladı. 

Belirtilen şartları uygun olan krediyi kullanabilmeniz için Ziraat Bankası Vakıfbank veya Halkbank üzerinden emekli maaş almanız gerekmektedir. Emekli maaşınızı bu bankalar üzerinden alıyorsanız, hem bankanın size vermiş olduğu, ihtiyaç kredisi veya borç kapatma kredisine hemen kullanabilir veya bu kredileri kullandıysanız da bankadan devlet destekli 20000 TL'ye kadar 36 ay vadeli nakit kredi alabilirsiniz. 

cumhurbaskani-sayin-erdogan-acikliyor-emekliye-mujde

Ziraat Bankası Vakıfbank veya Halkbank üzerinden emekli maaşı taşıyan vatandaşlar, 750 TL'ye kadar emekli promosyonu ve 5000 TL'ye kadar da kredili mevduat hesabı başvurusu yaparak, aynı gün içerisinde nakit imkanını bu şekilde çözebiliyor.

Sizi en yakın banka şubesine giderek veya bankaların resmi internet sitesine girerek buradan emekli kredisi başvurusunda bulunabilir ve düşük faiz oranları ile devlet destekli kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. 

100 bin TL üzerinde ihtiyaç kredisi veya borç kapatma kredisi kullanacak olan vatandaşların en fazla 24 ay vadeye kadar işlem yapacağını ve ilk taksit ödemelerinde 3 ay ertelemeli olarak kredi kullanacağını da söylemek istiyoruz.