EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın ardından emekliye hemen ödeme başladı! Emekliler dikkat!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın ardından emekliye hemen ödeme başladı! Emekliler dikkat! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik sıkıntı yaşayan emekliler için güncel açıklamalar yapmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısının ardından kamu bankaları genel müdürlüklerine bir yazı gönderildiğini duyurdu. Emekli maaşını kamu bankalarından kendi bankasından alan emekliye, koşulsuz ve garantisiz maaş alması halinde 30.000 TL’ye kadar ödeme talimatı verildi. Kredi olarak verilecek bu ödemeleri alacak olanlar devlet destekli faiz oranlarından yararlanacak. Nakit isteyenlere 5 dakika içerisinde sonuçlar veriliyor ve bu sonuçlar internet üzerinden takip edilebiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın ardından Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank da aynı gün başvurarak nakit almak isteyen emeklilere destek ödemesi yapacaklarını açıkladı. Nakit ihtiyacı olan emeklinin bu bankalardan maaş alması halinde 3 ay ertelemeli 30.000 TL kredi alacağı bildirildi.

Devlet desteği ile başvurmak isterseniz kredi şartlarını sağlayan kişilerin 5 dakika içerisinde başvurularını yapacaklarını duyurdular. Nakit ihtiyacınız olması durumunda 5 dakika içerisinde devlet destekli kredi alacaklara bankaların mobil uygulamaları destek olacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı emekli devlet destekli ihtiyaç kredileri, emekli maaşlarının hesaplarına göre kredi alabilecek. Banka, kredi notu uygun olan kişilere daha düşük faiz oranları ile kredi vermektedir. Ayrıca banka şubelerine giderek başvurunuzu kolayca yapabileceğinizi de belirtmek isteriz. Kredi notunuz uygun ise hemen bankadan başvuru yapabileceksiniz ve emeklilik kredisi kullanmanız için herhangi bir engel kalmayacaktır.