Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ABD Başkanı Trump'a Samimi Mektup!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a mektup yazdı ve Amerika'ya gönderilen tıbbi destek ile ulaştırılması için gönderdi. Gönderilen mektupta samimi ifadeler kullanılmış olması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ABD Başkanı Trump'a Samimi Mektup!
29 Nisan 2020 - 11:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'a mektup yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan Başkanı'na yazdığı mektupta yaşanan virüs sürecinde, temel gereksinimlerin tedarik edilmesiyle ilgili destek olmaya devam edileceğini belirtti. Erdoğan Trump'a hitaben yazdığı mektubunda ayrıca; "normalleşme sürecinde, Türkiye'nin ABD'nin güvenilir ve güçlü bir ortağı olarak dayanışmasını sürdüreceğinden emin olabilirsiniz" ifadelerini de kullandı."SAYIN BAŞKAN, DEĞERLİ DOSTUM"


Cumhurbaşkanı mektubunda, gerekli tıbbi desteğin olduğu yardım paketini Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderilmek üzere hazır olduğunu da vurguladı. Bunun yanı sıra mektubuna, "Değerli Dostum," ve "Sayın Başkan" ifadeleri ile başladığı görülen Erdoğan, pandemiye ilişkin de vaka sayılarının aşağı yönlü hareket etmesine yönelik iyi temennilerde bulundu.


Mektubunda, Amerika'nın salgını kontrol altında tutabilmek adına verdiği mücadeleyi takdir ettiğini belirten Erdoğan, kamu sağlığına yönelik de edinilen tecrübelerin gelecekte önemli olacağını belirtti. Yardım paketlerini taşıyan uçağın Türkiye'nin Hava Kuvvetleri'ne ait olduğunu da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ulaştırılacak olan tıbbi malzemenin salgınla mücadele sürecinde destek olmasını ve pandemiye yakalanan Amerikan vatandaşlarının en kısa zamanda iyileşmesini temenni ettiğini de belirtti.


Erdoğan mektubunu sonlandırmadan önce de Amerikan Başkanı'na ve tüm Amerika halkına koronavirüsten vefat edenler için taziyelerini sunmayı da ihmal etmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı mektupta samimi ifadeler kullandığı da dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum