Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin Normalleşeceği Tarihi Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı olarak katılığı AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında koronavirüs gündemine dair açıklamalarda bulunarak Ramazan Bayramı sonrasında Türkiye'de hayatın normale dönmesini hedeflediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin Normalleşeceği Tarihi Açıkladı
21 Nisan 2020 - 17:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Genel Başkanı olarak AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Ramazan ayı boyunca tedbirlere riayet ettikten sonra Ramazan Bayramı'nın ardından normal hayata geçeceğini söyledi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye tüm dünyadaki ülkeler gibi koronavirüs ölümcül salgını ile yoğun bir mücadele içerisindedir. Sağlık sorunu olan salgın ekonomik sonuçları bakımından İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yaşanan en büyük krizdir. Gelişmiş ülkelerin bu kriz karşısında yaşadığı çaresizlikleri hep birlikte görebiliyoruz. Gelecek ile ilgili olan tüm öngörülerin yeniden yapılması artık elzem olmuştur.” dedi.

Türkiye'nin bu süreçte başarılı bir sınav verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir yanımızda Avrupa diğer yanımızda İran koronavirüs salgınını ağır bir şekilde yaşıyor. Türkiye'nin bu arada koronavirüs salgınının ağır sürecinin dışında kalması mantık olarak mümkün değil. Ancak biz farkımızı ortaya koyduk. Yıllarca yaptığımız yatırımla güçlü bir sağlık sistemi meydana getirdik. Koronavirüs tehdidini hissettiğimiz ilk andan itibaren tedbirlerimizi aldık. Bunun meyvelerini de çok ağır kayıplar vermeyerek aldık.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgınının Türkiye'de yatay seyre geçmeye başladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan ayı boyunca koronavirüs tedbirlerine yüksek bir ciddiyetle uymaya devam etmemiz suretiyle bayram sonrası ülkemizi normal hayata geçirmeyi planlıyoruz. Salgınla mücadele ne kadar önemliyse salgın sonrası oluşacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da o kadar önemlidir. Bu konuda Bakan arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Türkiye bu büyük krizin ardından küresel düzeydeki yeni yapılanmanın merkezinde yer alma fırsatını ele geçirmiştir. Bu imkanı değerlendirebilmenin yolu i hazırlıkları tamamlayarak o sürece girmekten geçmektedir. Ülkemizin son 18 yılındaki tüm büyük adımlara imza atan AK Parti olarak yeni dönemin inşasını da birlikte yapacağız.” şeklinde konuştu.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum