Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Kararını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklama yaparak yeni sokağa çıkma yasağı kararını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Kararını Açıkladı
20 Nisan 2020 - 19:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Koronavirüs gündemi ile alakalı olarak değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sokağa çıkma yasağını da ilan etti.

Sağlık alanındaki gelişmeleri paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elimizde epeyce stoku bulunan hastalığa erken müdahalede kullanılan ilaçların üretimine yerli firmalarda başladık. Ülkemizin bu kritik döneminde yapılan her yer ve milli katkıyı önemli görüyoruz. Sağlık personeli açısından hayati önemi olan maskelerin filtrelerinin geliştirilme süreci bitti. En kısa zamanda üretime başlıyoruz. Böylece bu konuda dışa bağımlılığı kaldırıyoruz." dedi.

Türkiye'nin sağlık alanında yatırımlarına devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastane, yatak ve yoğun bakım yatağı konusunda mevcut kapasitemizi güçlendiriyoruz. Bugün açılışını yaptığımız İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi salgınla mücadelede kullanılacaktır. 1035 yatakla bu hastanede hizmet verilecek. Ayrıca Yeşilköy ve Sancaktepe'de iki kalıcı hastanemizin inşaatı sürüyor. Bunları 45 gün içinde hizmete açacağız. Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı dönemde Türkiye en küçük bir sıkıntıya imkan vermeden sağlık hizmetlerini sürdürmüştür. Türkiye vaktinde aldığı tedbirler sayesinde tüm dünyada en rahat hizmet veren ülke haline gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sokağa çıkma yasağı kararını da açıkladı. Sokağa çıkma yasaklarının oldukça yarar sağladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamamız salgının kontrol altına alınmasında büyük fayda sağladı. Buna devam etme kararı aldık. 22 Nisan akşamı 00:00'dan itibaren 26 Nisan 00:00'a kadar 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Bu yasağın detayları ile alakalı olarak geniş bilgilendirmeyi İçişleri Bakanlığı yapacaktır. Daha önceki yasaklarda konular kurallar burada da geçerli olacaktır." dedi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum