Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı: Bütün Banka ve Senet Borçları Kapatılıp Yıl Sonunda Verilecek! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre vatandaşlar bankaya olan borçlarını kapatmak için kamu bankalarından borç kapatma kredisi alabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklama sonrası Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, vatandaşa 10.000 TL kapsamında kredi desteği verebilecek. Kamu bankaları uygun faizli kampanyalarına devam ediyor. Bu kredi desteğine bankalar üzerinden başvuru yapabileceksiniz.

Ziraat Bankası özellikle bu durum için kendi web sitesinden duyurularda bulundu. Eğer vatandaş güncel banka borcu için kullanacağı bu krediyle birlikte senet borcu olan vatandaşlar da alışveriş yaptıkları yerden kapatma bakiyelerini bankaya iletebilirse senet borçları da kapatılmış olacak. Yüklü miktarda borcu olan ve ödemede zorlanan vatandaşlar için yapılmış olan bu kampanyalar bu kredileri

Bu Kampanyayı başlatan bankaların başında gelen Ziraat Bankası, öncelikle daha öncesinde bankasından kredi kullanmış veya maaş almış vatandaşlara öncelik vereceğini açıkladı. Kredi başvurusunda bulunmak için, Banka şubesine gidebilir veyahut Ziraat Bankası, resmi web sitesine girip bu sayfadan ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurup kredi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankada daha önceleri kredi kullanıp ve bu kredileri, icraya düşen vatandaşlar, icralık borcu kapatmak için bu krediyi kullanamayacaklar. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar 36 ay vade üzerinden işlem yapılacak, ilk taksit ödemesi 90 gün ertelemeli ve borç kapatma kredisi kullanabilecekler.

ihtiyac-sahiplerinin-tum-dertlerine-deva-olacak-yardim-nakit-gida-erzak-cocuk-bezi-hepsi-dagiti-2

Kampanya da bulunan bir diğer banka ise Vakıfbak’tır. Vakıfbank esnaf ve emekli olan vatandaşların borcunu kapatmak için kredi vereceğini duyurdu. Vakıfbank şubelerinden ihtiyaç kredisi veya borç kapatma kredisi başvurusunda bulunduğunuz zaman devlet tarafından destekli, düşük faizlerden faydalanabileceksiniz. Vakıfbank bu krediyi kullanacak olan vatandaşlara 3 ay erteleme ve 36 aya kadar vade kredi kullandırabilecek.

Halkbank tarafından verilecek olan kredilerde 36 ay vade yapılması beklenen birinci taksit ödemelerinde 3,6,9 ay kredi ertelemeleri yapılabilecek. Halkbank’ın web sitesinden duyurduğu habere göre borç kapatma kredisinin resmi olarak başladığı ve 10.000 TL’ye kadar kredi verilebileceğini açıkladı. Tamamen ihtiyaca yönelik olan bu kredileri kullanarak nakit sıkıntınızı çözebilirsiniz.