Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru ile beraber dün akşam ekranlara gelen program sonrasında bankalardan nakit ihtiyacı bulunan yurttaşların kamu bankalarından  onay alabilecekleri ile ilgili sevindirici haber geldi.

Cumhurbaşkanı Müjdeyi Son Dakika Gelişmesi Şeklinde Verdi: İhtiyacı Olan Kişilere 50.000 TL Ödeme Yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru ile beraber dün akşam ekranlara gelen program sonrasında bankalardan nakit ihtiyacı bulunan yurttaşların kamu bankalarından  onay alabilecekleri ile ilgili sevindirici haber geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaf olan emekli olan ya da sigortalı bir şekilde çalışan vatandaşların Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden 50.000 TL’ye varan ihtiyaç kredisi kullanabileceklerini söyledi. Bu krediler, başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşların banka borçlarını kapatmak amacıyla ya da acil nakit ihtiyaçlarında kullanabilmeleri açısından verilecek.

Halkbank

Halk Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi müracaat işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nda olduğu gibi hem banka şubesinden hem de bankanın internet uygulamaları üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar, son iş yerlerinde 6 aydır sigortalı bir şekilde çalışmaları halinde banka üzerinden hızlı bir şekilde kredi başvurusu işlemlerini yapabilir.

Ziraatbank

cumhurbaskani-mujdeyi-son-dakika-gelismesi-seklinde-verdi-ihtiyaci-olan-kisilere-50000-tl-odeme

Gözden kaçırmayın

Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek

Ziraat Bankası üzerinden kredi müracaat işlemlerini gerçekleştirmek isteyen yurttaşların en yakın banka şubesine gitmek suretiyle, kimlikleri ve gelir belgeleri ile beraber devlet destekli kredi başvurusunda bulunmaları mümkündür. Ziraat Bankası, emekli olan yurttaşlara ve çalışan kişilere kendi bankalarında maaş almaları karşılığında daha düşük faiz oranları ile işlemi gerçekleştirecek. 50.000 TL’ye kadar Ziraat Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda 36 aylık vade seçeneği şeklinde işlemler gerçekleştirecek

VakıfBank

cumhurbaskani-duyurdu-bankalar-emekliye-7000-tl-odeyecek1-2

Vakıfbank üzerinden devlet destekli kredi başvurusu işlemlerini gerçekleştirecek vatandaşların daha önce kredi kullanmış olmaları gerekmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu işlemlerini gerçekleştirecek vatandaşlar, ilk taksit ödemelerini ise 3 ay ertelemeli olacak şekilde yapacaklar.