Ekonomi

Cumhurbaşkanı Müjdeledi! Kredi Alamayanlar Kamu Bankalarına Gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ve daha önce bankalardan kredi alamayan vatandaşlara kamu bankaları üzerinden 50000 TL’ye kadar limit kredi limiti açıldığı açıklandı. Devlet destekli olarak kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bireysel müşteri olması ve emekli olmaları durumunda kamu bankaları üzerinden kredi başvurularını gerçekleştirerek, 36 ay vadeli 24 ay vadeli 12 ay vadeli kredi paketlerinden birini seçip, ihtiyaç kredisi alabilmektedirler.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, konuyla ilgili açıklama yaparken kendi resmi internet sitesi üzerindeki ihtiyaç kredisi başvuru formunu dolduran tüm vatandaşlara destek vereceğini açıkladı. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, yapmış oldukları, kampanyalarda, nakit kredi kullanacak olan vatandaşlara belirtilen şartlar dahilinde ihtiyaç kredileri imkanlarından faydalanarak hemen aynı gün içinde işlem yapacağını duyurdu. 5 dakika içerisinde kredi sonucunu öğrenebileceğiniz bu kampanyalar ile ilgili bilgileri veren bankalar hemen aynı gün içinde işlemlerini yaparak ihtiyaç kredisi kullanmalarınıza olanak sağlamaktadır.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank üzerinden hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecek hesaplarına ödemeler alabilmeleri için ise internet bankacılığını kullanarak şubelere gitmeden kredi başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Emekli olan vatandaşların emekli maaşlarını bankalar üzerinden alması, sigortalı olarak çalışan kişilerin ise uzun süredir aynı işyerinde sigortalı olarak çalışıyor olması durumunda ihtiyaç kredisi kullanabileceğini söyleyebiliriz. Nakit kredi kullanacak olan vatandaşların e devlet memuru olmaları durumunda da banka şubeleri üzerinden başvuru yapacağını söyleyebiliriz.