Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kahramanmaraş'ta milli irade meydanında bir açılış törenine katıldı. Toplu açılış töreninde vatandaşa seslenen Erdoğan fahiş fiyatlarla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi ve kısa süre içerisinde bu mücadelenin verileceğini belirtti. Erdoğan aynı zamanda enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alacaklarından bahsederek fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız dedi. Fırsatçılar ile mücadele edip milletin refah seviyesini yükselteceğiz şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Erdoğan: Büyümede Rekor Üzerine Rekor Kırıyoruz!

Büyümede rekor üzerine rekor kırıldığından bahseden Erdoğan Türkiye'yi yoklukların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık ve emin olun başka bir iktidar da sizlere bunları sağlayamayacaktı dedi. Cumhur ittifakı ve Cumhuriyet Halk partisi genel başkanına seslenerek Bay Kemal 128 milyar dolar nerede diye soruyordu artık hiç sesi çıkmıyor diyerek serzenişte bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalara da yer verdi. İhracat ve büyüme oranları üzerinde duran Erdoğan büyüme ve ihracat da rekor üstüne rekor kırılıyor diyerek fahiş fiyatları ve enflasyonun kısa süre içerisinde önüne geçileceğini belirtti. Kahramanmaraş'ta toplam yatırım bedelinin 1.7 milyon lirayı bulduğunu ve 105 eserin toplu açılış törenine dahil olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hangi Noktalara Değindi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından önemli yer tutan konu ekonomiydi. Halka seslenirken sizlerle geçtiğimiz Kasım ayında il kongresi vesilesiyle son olarak bir araya geldik dedi ve daha öncesinde de Maraş'ın kurtuluş töreninde toplanmıştık diyerek konuşmasına başladı. Türkiye'nin kalem kaşı, tarihler inşa ettiren ustabaşısı Kahramanmaraş bizleri muhabbetle ve samimiyetle karşıladı dedi. Toplu açılış töreni ardından sanat ve sanatçıya olan ilgisinden bahsetti. Burası yedi güzel adamın şehridir dedi ve aynı zamanda hepsinin yüreği birbirinden güzel 1.2 milyon Maraşlının da şehridir diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Erdoğan Fırsatçılara Seslendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fırsatçılık yapanlara da seslendi. Bu durumla mücadele edeceklerinin mesajını verdi. 19 yıldır yaptığımız gibi eser ve hizmet siyaseti ile ilerleyişimizi sürdürüyoruz. Kendimizi ifade etmeye başladığımız günden bu yana attığımız her adım ile önümüze dizilmiş tuzakları bir bir bertaraf ettik. 2023 hedeflerimize doğru ilerlemeye devam ediyoruz. Salgın döneminde tüm ülkeler küçülme yaşarken biz hedeflerimize uygun olarak otoriter bir şekilde ilerliyoruz.

Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı ve istihdam da salgın öncesinin üzerinde bir seviyeye ulaşmış durumdayız. Merkez Bankası'ndaki rezervlerimiz ise 118 milyar dolar üzerine çıkıyor. CHP Genel Başkanı 128 milyar dolar nerede deyip duruyordu dikkat ederseniz artık bu konuda hiç konuşmuyorlar. Sabah akşam yalan haber yapıyorlar. Zaten bunlar yalan terörü estirdiler. Artık ağızlarını açacak halleri de kalmadı dedi. İnşallah enflasyonda kısa süre içerisinde kontrol altına alacağız ve artan fiyatlar konusunda da gerekli mücadeleyi göstereceğiz fırsatçılar ile mücadele edip milletimizi yeniden refah seviyesinin üzerine çıkaracağız dedi. 2023'e defterine ulaşmadan son nefesimizi vermeyeceğiz diyerek konuşmalarını sonlandırdı.