Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dar gelirli aileleri sevindirecek haber!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında ‘Her Yıl 100 bin Sosyal Konut’ projesi kapsamında protokolün imzalanmasıyla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemli açıklamalar yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Her Yıl 100 bin Sosyal Konut’ projesi ile beraber dar gelirli ailelerin artık konut sahibi olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanının açıklamalarında öne çıkan başlıklar şu şekilde; “TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 100 bin konut projesinin tanıtımıyla birlikteyiz. Bu konuda protokol imzalayan bakanlıklarımızı öncelikle tebrik etmek istiyorum. Yüzde 90’ı sosyal konut olmak üzere toplamda 857 bin konut inşa etmiş bulunuyoruz. Ek olarak 40 bin yataklı hastaneler, 24 bin iş yeri, kültürel tesisler ve ticari iş yerleri ile stadyumlar da TOKİ tarafından ülkemize kazandırıldı. Yine TOKİ, 96 millet bahçesini inşa ediyor. 2020 programımız ile beraber 81 ilde 100 bin konut projesini hayata geçiriyoruz.” 

“Bu konudaki hedefimiz zemin+2 – zemin+4 olmak üzere vatandaşlarımızın bu binalara yerleştirilmesini sağlamak. Yüzde 10 peşinatla beraber kalan tutar için de aylık 894 TL’den başlayan taksitler uygulanacak. Ayrıca vade gün sayısı da 240 aya kadar çıkacak. Bu durum, 100 bin dar gelirli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayacak” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı