Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrı ile birlikte kamu bankaları olan Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank kampanya duyurusunu paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan bu kampanya ile birlikte özellikle Acil durumlarda kredi kullanmak isteyen vatandaşlara artık kamu bankaları gelir belgesiz olarak kredi onayı verecek. Bireysel ve ticari olarak verilecek olan bu krediler de kişilerin banka kredi politikalarına uygun olmaları ile birlikte vatandaşlara hemen Onay sunulacaktır.

Ziraat Bankası Kendi resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu Açıklama ile birlikte devlet destekli olarak verilecek bu Kredi kampanyalarına katılmak isteyen vatandaşlara 5 dakika içerisinde Kredi sonucu hakkında bilgiler verecektir. Ziraat Bankası kendi banka şubeleri üzerinden yapmış olduğu kredi başvuruları gibi ayrıca banka şubesine gitmeden mobil uygulama üzerinden de ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen kişiler 10.000 TL'ye kadar artık devlet destekli gelir belgesiz 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilecek.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak istiyorsanız başvuru yapacak olan vatandaşlar Ziraat Bankası şubelerine giderek işlem yapabilmek için kimlik ve gelir belgesini yanında götürmesi gerekiyor. Devlet destekli gelir belgesiz kredi kullanmak istiyorsanız bankada hesabınızın olması veya banka maaş müşterisi olmanız gerekmektedir. Özellikle emekli olan vatandaşlar emekli maaşlarına Bu banka üzerinden alıyorsa daha yüksek limitler de düşük faiz oranları ile kredi kullanabilirler.

cumhurbaskani-duyurdu-1

Vakıfbank ve halkbank'ta kampanya ortak oldu

Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlar devlet destekli olarak verilen bu Kredi kampanyasına katılabilmektedirler. Vakıfbank Halkbank üzerinden kamu bankaları aracılığıyla kredi kullanmak isteyen vatandaşlar emekli çalışan ve devlet memuru olması durumunda bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken Kredi kullanacak olan kişiler eğer ticari müşteri ise esnaf Kredisi olarak bu bankalar üzerinden nakit kredi kullanabileceklerdir.

Vakıfbank ve Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar sigortalı olarak Bir işyerinde çalışıyorsa sigorta geçmişinin en az 6 aydır aynı iş yerinde olması gerekmektedir. Belirli şartlar dahilinde sizlerde kamu bankaları üzerinden devlet destekli krediler kullanabilirsiniz.