Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni parti iddialarına cevap verdi:  illa edep illa edep!

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın isimleri yeni parti iddialarıyla anılırken Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü ve Erdoğan’ın AK Parti içinde kalarak istediğini yapmasına karşılık yeni parti kurmak istediğini dile getirdiği iddia edilen Babacan’ın yanı sıra “yeni hal” olarak yeni parti kuracağının sinyalini veren Davutoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi.

BİZİM NE İŞ YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ

AK Parti’nin istikamet partisi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; “AK Parti istikamet partisidir. Bu, halkın ve hakkın istikametidir. Biz bu istikamette devam ediyoruz. Bu istikameti şaşıranlar oldu. Rüyalara dalanlar, mühendislik hesaplarıyla konum bulmaya çalışanlar, AK Parti’nin gölgesini kendi gölgesi sananlar içi boş çuval gibi devrilecektir. Onların ne peşinde olduğu değil, bizim ne iş yaptığımız önemli.” dedi.

İLLA EDEP İLLA EDEP

Ayrıca Erdoğan yeni parti iddialarına karşılık olarak, “Yunus Emre’nin dizelerinde dediği gibi… Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride, illa edep illa edep.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı