Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan o isimlerin görevlerine son verdi! Yeni atamalar Resmi Gazete'de

Resmi Gazete’de bu sabah Sanayi ve Teknoloji, Ticaret, Tarım ve Orman bakanlıkları ile bazı kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararları yayınlandı.

Yayınlanan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeleri Bedri Olcay Özgürce ve Hakan Vural görevlerinden alındı. Özgürce’nin yerine Mustafa Bankaoğlu gelirken, Vural’ın “Yönetim Kurulu Üyeliği” görevini Durmuş Ünüvar’ın almasına karar verildi. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Osman Demirel’in de görevinden alındığı görüldü.

YENİ ATAMALAR RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında boşta bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Mustafa Erdoğan, başmüfettişliklere Dilşad Akal, Duygu Çelgin, Halil Berker Kanmaz, Sercan Peşan, Turgut Aktürk, müfettişliklere Gözde Gelen Mermer, Hazal İrem Gögüş Gülser, Melike Baş, Muhammet Sağlam, Ömer Rüştü Bozdağ, Semiha Koçak Gülhan ve Yusuf Gülhan atandı.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NA YENİ ATAMA

Tarım ve Orman Bakanlığında açıkta bulunan müfettişliğe Eyyüp Baltaş, Bakanlığa bağlı Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine Hasan Hüseyin Aydemir getirildi.  Ticaret Bakanlığında açıkta bulunan ticaret müfettişliğine Fatih Masatlı’nın ataması yapıldı.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açıkta bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine Bilal Durdalı, Ersan Aslan, Sıtkı Varlı atanırken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açıkta bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Necdet Sümbül getirildi. 

MEHMET METİN EKER’E ÖNEMLİ GÖREV 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğünde Mehmet Metin Eker, Genel Müdür Yardımcılığına Ertan Tosun görevlendirildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı