Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrasında Konuştu! Maske Cezalarını Ödemeyenler Hakkında Yeni Düzenleme Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrasında Konuştu! Maske Cezalarını Ödemeyenler Hakkında Yeni Düzenleme Geliyor!
21 Eylül 2020 - 19:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde bugün saat 15:00'da başlayan kabine toplantısı akşam saatlerinde sona erdi Koronavirüs ile mücadelenin en önemli gündem maddesi olduğu toplantıdan çıkan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna duyurdu.

KORONAVİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Salgın sürecinde ülkemizin dört bir yanına yaptığımız sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunu anlama fırsatı elde ettik. Uygulamış olduğumuz tedbirlerle koronavirüs krizini çok iyi yönettik. Yerli aşımızı da üretmek için çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda süren 8 aşı çalışmasından 2'sinde hayvan deneyleri başarıyla sonuçlandı. Ayrıca bir firmanın alt yapısı da aşı üretimine uygun hale getirildi. 2021 yılının ilk aylarında inşallah aşıları milletimizin hizmetine sunup bu illetten ülkece kurtulacağız.” dedi.

MASKE CEZASINI ÖDEMEYENLER KAMU İŞLEMLERİNİ YAPAMAYACAKLAR

Koronavirüs cezaları ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Maske ve mekan denetimlerinde kurallara uymayan vatandaşlara verilen para cezalarına hiçbir surette af uygulanmayacaktır. Hatta biz bu cezaların tahsili için bazı kamu kurumlarında yapılan işlemler öncesinde cezaların ödenmiş olması şartı getireceğiz. Cezasını ödemeyenler o işlemleri yapamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

65 YAŞ ÜZERİ İÇİN ULAŞIM DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Koronavirüs yasakları ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde değişiklik yapılacaktır. Ancak bu tedbirler il bazında salgın riskine göre alındığı için yer yer farklılık gösterebilecektir. Bilindiği gibi bu tedbirler illerde alınıyor. Kısa bir süre içerisinde illerdeki yetkililer bu konuda adım atıp yeni bir kararı vatandaşlara duyuracaktır.” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DOĞU AKDENİZ MESAJLARI

Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlik ile alakalı olarak da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi kimsenin yok sayamayacağını herkesin gördüğü günleri yaşıyoruz. Bize kimse kendi tezlerini, kendi uydurma haritalarını kabul ettiremez. Bunun için uğraşanlar diplomasi masasına oturmak için birbirleriyle yarış yapar hale geldiler. Büyük ve güçlü Türkiye'nin ayak sesleri duyuldukça ülkemizi müstemleke gözüyle görenlerin telaşlarını ibretle takip ediyoruz. Bu ülke hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Bu yolda bizimle kim yürümek isterse onlarla ekmeğimizi bölüşürüz, yoluna canımızı koyarız. Onlar bizim dostumuz ve kardeşimiz olurlar Ancak bize pusu kuranlar, husumet besleyenler hele hele saldıranlar onları hiç unutmayacağımızı bilsinler.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum