Cumhurbaşkanı Erdoğan Emekli İçin 2 Müjde Söyledi. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın sabah yaptığı açıklamanın ardından emeklilerin hem devlet destekli ihtiyaç kredisi hem de nakit avans limiti kullanabilecekleri belirtildi. Acil fon ihtiyacı olan vatandaşların alacağı bu faaliyetlerde, kamu bankaları aracılığıyla işlem yapmakta olanlar, diledikleri zaman bu üç banka aracılığıyla gayet hızlı ve güvenli bir şekilde nakit kredi kullanabilecekler. Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank'tan emekli maaşı alıyorsanız, bankaya gitmenize veya mobil uygulama kullanmanıza gerek kalmadan dilediğiniz zaman devlet destekli kredi ve nakit avans limitlerine başvurabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından kamu bankaları ihtiyaç kredisi arayan yaşlı vatandaşlara kapılarını açmaya başladı. Kredi kullanmaya niyetlenen vatandaşlar daha önce reddedildikleri için bankalara başvurmaktan vazgeçmişlerdi. Nakit kredi kullanıcıları, istedikleri zaman hesapları için ihtiyaç kredisi, borç konsolidasyon kredisi ve gayet kolay bir şekilde nakit limit belirleyebilir.

Ziraat Bankası aracılığıyla nakit kredi başvurusunda bulunan kişiler, banka şubesine gitmek yerine banka hesaplarından edindikleri mobil uygulama ve internet şifresi ile ihtiyaç kredisine başvurabilmektedir. İlk taksit için banka, 36 ay vadeli ve 90 gün ödeme gecikmeli 50.000 liraya kadar kredi sağlıyor. Bir ihtiyaç kredisi faaliyetinde ilk taksit ödemesini ertelemek istiyorsanız, 36 ay vade ile 50.000 liraya kadar vade alabilirsiniz ve ilk taksit ödemesi 90 gün gecikirse bankanızın şubesine bildirmeniz gerek şart olarak kabul edilir. Kredi başvurusunda bulunan kişi, kredi onaylandıktan sonra krediyi kullanırsa, kredi başvurusu sahibi bankadan alacağı fona ek olarak 10.000 liraya kadar kredi kullanabilir.

cumhurbaskani-erdogan-emekli-icin-2-mujde-soyledi-emekliler-merakla-bekliyordu-canli-yayinda-ac1

Emekliler, tıpkı Ziraat Bankası'ndaki bu faaliyette olduğu gibi Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla yüksek limitli ihtiyaç kredisi ve nakit avans başvurusunda bulunabilmektedir. Bu faaliyetler ve düşük faizli kredilerin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgiyi bankanın resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Halkbank, Ziraat Bankası veya Vakıfbank'ı kullanmayı planlayanların başvuru yapmadan önce emekli maaşlarını bankaya getirmeleri gerekmektedir. Emekli maaşınızı bankaya transfer ettiğinizde banka size 750 liraya kadar ikramiye verecektir.