Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Değişim Süreci İle İlgili Sosyal Medya Mesajı ve Açıklamarı

Belediye başkanlarının istifa açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından istifaları değerlendirdi. Erdoğan, ''Yerini gençlere bırakmayı düşünmeyenlerden asla olmadık, olmayacağız.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son haftalarda gündemde olan Ak Parti’deki değişim süreciyle ilgili konuştu. Erdoğan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda belediye başkanlarının istifalarına değindi.

BİZ BU YOLA KOLTUK SEVDASIYLA DEĞİL, HİZMET SEVDASIYLA ÇIKTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu paylaşımda, ‘’Bizler bu yola koltuk sevdasıyla değil; hizmet sevdasıyla çıktık.’’ ifadesini kullandı. Erdoğan, zamanı geldiğinde gençlerin görevleri devralacağına da yaptığı paylaşımda yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençler için ‘’Gençlerden korkan, gençlerden çekinen, yerini gençlere bırakmayı düşünmeyenlerden asla olmadık, olmayacağız.’’ paylaşımını da yaptı.

İSTİFA ETMEZLERSE SONUÇLARI AĞIR OLUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan, belediye başkanları ile ilgili yetkili kurulların gerekli kararların alındığını söyledi ve ‘’İstifa etmezlerse sonuçları ağır olur.’’ demişti.

Erdoğan, görevlerin terkedilmeyecek ve ilanihaye kalınacak koltuklar olarak görmediğini söyleyerek, davanın elemanı olduğunu söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifanın partiden kopma anlamına gelmediğini, istifasını verenlerin parti tarafından değerlendirileceğini aktarmıştı.

Belediye başkanlarının ‘’İstifamı veririm demeleri lazım.’’ diyerek konuşan Erdoğan, ‘’İstifa etmezlerse sonuçları ağır olur’’ demişti.

MELİH GÖKÇEK CUMARTESİ GÜNÜ İSTİFA EDECEK

İstifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Erdoğan’a Ankapark ile ilgili projesini dosyalayarak ileten Gökçek, bugün Twitter’den Cumartesi günü istifa edeceğini açıkladı. Gökçek, Cumartesi günü Büyükşehir Belediye meclisinin olağanüstü toplanacağını ve meclis üyesi arkadaşlarına veda ederek istifa edeceğini aktardı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı