Yeni Yıl yaklaşırken, milyonlarca emekli yaklaşan zamlar ve yılın başında emeklilik ikramiyesi almaya hak kazanıp kazanamayacakları konusunda haklı olarak endişeli. Bildiğiniz gibi dini bayramlardan hemen önce yılda iki kez emeklilik ikramiyesi alınıyor. Geçtiğimiz yıllarda 1000 TL olan emekli ikramiyesi, geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde 1100 TL'ye çıkarıldı. Emekliler 2021'de iki Noel ikramiyesi aldı. Emekliler ise yılbaşı yaklaşırken teşvikler ve sosyal medyaya yansıyan suçlamalar bekliyordu. Emekliye 1100 TL yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? Verilecek ise ne zaman?

Yılbaşında emeklilik ikramiyesi var mı? Peki Emekliye 2022 başında 1100 TL ikramiye verilecek mi? Milyonlarca emekli artık bu soruya cevap bulmak için haklı olarak arama motorlarını kullanıyor. Devlet yardımı herkes için olduğu gibi emekliler için de çok ama çok önemlidir. Emekli maaşları birçok insanın kazancının altında olduğu için emekliler yaşam tarzlarını sürdürmekte zorlanıyorlar. Son yıllarda verilmeye başlanan 1100 TL'lik yılbaşı ikramiyeleri emeklilerin yüzünü güldürmeyi sonunda başardı. Emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda aldıkları ikramiyelerin ardından yeni yıl ikramiyesini sabırsızlıkla beklemeye başladı. Peki emekliye 1100 TL yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? Verilecek ise ne zaman ?

cumhurbaskani-erdogan-cevapladi-emekliye-1100-tl-yilbasi-ikramiyesi-verilecek-mi

Peki Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Var MI?

Yeni Yıl ikramiyesi için emekliler için iyi haberler var. Kurban ve Ramazan Bayramı'nda sunulan 1100 TL ikramiyeyi yılbaşında almak isteyen emekliler, yılbaşı ikramiyesi almaya hak kazanabilir. Alınan son bilgilere göre 1100 TL'lik yılbaşı ikramiyesi sorunu bu ay netleşerek mecliste görüşülmesi planlanıyor. 1100 TL'lik yeni yıl ikramiyesi, eğer meclis tarafından onaylanıp resmi gazetede yayımlanırsa, yeni yıla girerken emeklilere ilaç görevi görecek.

Müjde Geldi! Bankalar da İkramiye Verebilir!

Ayrıca bankaların emeklilere yeni yıl ikramiyesi verme seçeneği de konuşulmakla birlikte henüz bir netlik kazanmış değil. Fakat kamu bankaları geçmişte böyle bir kampanya yürüttüler. Yılbaşına özel ikramiye veren bankaların bu yıl da benzer bir yaklaşım sergilemeleri bekleniyor ve daha doğrusu emekliler tarafından umuluyor. Yani devlet emeklilere 1100 TL yılbaşı ikramiyesi vermese bile bankalar böyle bir kampanya yürütebilir.