Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indiriyoruz. Zincir marketler bunu da sabote edip fiyatları en az bu oranda indirmezse en ağır yaptırım uygulanmalıdır." dedi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan isyan noktasına gelen zamlara dair açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'na konuştu!

Erdoğan Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla toplantıya katıldı ve önmeli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı'nın açıklamasını Twitter'da Marketler tagi ile gündem oldu!

Günlerdir vatandaşlar hatta ünlü isimler cemiyetten isimler aşır yüksek miktarda gelen elektrik, doğalgaz ve su faturalarına, temel ihtiyaçlarda uygulanan ağır KDV oranlarına tepki veriyordu. Cumhurbaşkanı gelen tepkilerin çoğalması sonrası yaptığı açıklamasında müjdeyi verdi.

TEMEL GIDADA KDV YÜZDE 1'E Mİ İNDİRİLDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında " KDV Sistemini Sadeleştirme Programımız kapsamında temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indiriyoruz." dedi..

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması sonrası Twitter'da "Yüzde 18'lik KDV değil yüzde 8 olan KDV'den indirim uygulanmış. O da marketlere yarar vatandaşa değil" yorumları yapılırken bazı kullanıcılar "zincir marketler fiyatları indirmezse yaptırım uygulanmalıdır." dedi.

Erdoğan açıklamasında "Et, balık, çay, kahve, peynir, şeker gibi temel ürünlerindeki KDV'yi yüzde 1'e indiren resmi kararı yarın Resmi Gazete'de yayımlıyoruz. Milletimizi enflasyona ezdirmemek için elimizden ne gerekiyorsa yapıyoruz." dedi.