Milyonlarca emekli Ocak ayı zamlı maaşlarını bekliyor. Ocak başında açıklanan enflasyon oranlarına göre emekli olan kişilere yüzde 25.47 zam yapıldı. Emekli zamlı maaşların yatacağı tarihi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan zam oranları sonrasında yeni maaşlar bu ay içinde yatacak.

SSK emeklisi olan kişiler zamlı emekli maaşlarını 17 Ocak ve 26 Ocak arasında alacaklar. Bağkur emeklisi olan kişiler ise 25 Ocak ve 28 Ocak arasında emekli maaşlarını alacaklar. 

2022 Emekli Maaş Zammı Ne Kadar? 

TÜİK yaptığı açıklama ile birlikte aralık ayının enflasyon oranlarını açıkladı. Emekliye yapılacak olan zam 25.47 olarak belirlendi. Pek çok kişi yüzde 40 üzeri zam bekliyordu. Emekli olan kişiler enflasyon oranlarına göre zam aldıkları için Temmuz ayına kadar bu şekilde zamlı maaş alacaklar. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zamlı emekli maaşlarının yatacağı tarihi açıkladı. SSK emeklisi olan kişiler 17 ve 26 Ocak 2022 arasında zamlı maaşlarını hesaplarından çekebilecekler. Zamlı emekli maaşı almak isteyen kişiler Bağkur emeklisi olması durumunda 25 ve 28 Ocak tarihleri arasında emekli maaşı alacaklar. 15 Ocak tarihinde ise memur emeklisi olan kişiler emekli maaşlarını alacaklar. 

Emekli olan kişiler ayrıca Aralık ayında promosyon başvurusu yaptıysa bankalarda verilecek emekli maaşları ile birlikte ek promosyonları da ödenecek. 2500 TL ve üzerinde maaş alan kişiler 750 TL emekli promosyonu alabilmektedir. 

cumhurbaskani-duyurdu-zamli-emekli-maaslari-ne-zaman-yatacak1

Maaş Sorgulaması 

Emekli maaşınızı sorgulamak istiyorsanız bu tarihler arasında bankanızın internet bankacılığı şifresi ile birlikte mobil uygulama üzerinden hesabınıza para yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Maaşlar gece 12 de yatacaktır. Maaşlar yattıktan sonra ayrıca müşteri hizmetlerini de arayarak bakiye sorgulama işlemleri yapabilir emekli maaşınızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.