2022 senesi başında asgari ücrete %50 oranında zam yapılmış ve net bir şekilde 4253 TL olmasına karar verilmişti. 2022 senesinin ilk 4 ayrılık periyodu göz önüne alındığında enflasyon rakamlarından ...

Gözden kaçırmayın

Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı

Asgari Ücret İle Ay Sonunu Getirmekte Zorluk Çeken Vatandaşların Müjdeli Haber: Temmuzda Asgari Ücretin 6000 TL Mi Olacak? 2022 senesi başında asgari ücrete %50 oranında zam yapılmış ve net bir şekilde 4253 TL olmasına karar verilmişti. 2022 senesinin ilk 4 ayrılık periyodu göz önüne alındığında enflasyon rakamlarından meydana gelen artış, senenin başında asgari ücrete gelen zam aa defa eridi. Haberi alınca Asgari ücretli vatandaşlar ise geçilmekte problem yaşamaya başladığı nokta bu gelişmeler ise uzun zamandır asgari ücrete zam konusunu gündeme getirdiği nokta Peki 2022 senesi içerisinde temmuz ayı içerisinde asgari ücrete ekstradan zam yapılacak mı? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Tüm gelişmeler ve çok daha fazlası haberimizde...

Asgari Ücrete Temmuzda Zam Yapılacak Mı?

 Enflasyon rakamları nisan ayı açısından yüzde 61 şekilde açıklaması ile beraber piyasalardaki olumsuz atmosferi resmen özetler niteliktedir. Ekonomide meydana gelen dalgalanmalar, 2022 senesi başlarında gerçekleştirilen asgari ücretteki %50 oranından fazla zam oranının daha resmen boşa çıkmasına sebep olduğu nokta hayat pahalılığının hiç durmak nedir bilmeden artış gösterdi. Bu dönem içerisinde devleti ile siyasetin gündeminde asgari ücrete temmuz ayı içerisinde zam yapılıp yapılmayacağı konusu çok önemli bir yere sahiptir.

cumhurbaskani-15-martta-acikladi-emeklilere-ne-zaman-ikramiye-verilecek

2022 Temmuz Asgari Ücret Zam Senaryoları

·         Ak parti grup başkanvekili Cahit Özkan yapmış olduğu bir açıklamada asgari ücrete zam yapılabileceği ile ilgili görüş bildirmişti.

·         Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş yapmış olduğu bir açıklamada asgari ücrete ekstradan zam yapılabileceği ile ilgili fikir beyan etmişti.

·         Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Saffet Sancaklı yapmış olduğu birr açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini, temmuz ayı içerisinde asgari ücrete ekstradan zam yapılacağını söylemişti.

·         Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete ekstradan bir zam yapılmasının mantıksız olacağını ve asgari ücrete zam yapılması ile ilgili bir konunun şu anda gündemlerinde bulunmadığını söyledi.

·         Son noktayı koyması beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise vatandaşları hayat pahalılığı durumuna karşı mağdur etmeyeceklerini ve anormal bir durumun meydana gelmesi durumunda tabii ki asgari ücret zam konusunun ele alınabileceğini söyledi.

Bütün bu açıklamalardan sonra gözler temmuz ayını çevrildi. Temmuz ayı içerisinde asgari ücrete ekstradan bir zam yapılıp yapılmayacağı şimdi de merak edilmeye başlandı.. Kulislerde dolaşan haberlere göre asgari ücretin 6000 TL olması gibi bir rakam dahi söz konusu