Ekonomi

Cumhurbaşkanı Açıkladı: Faizsiz nakit ödemeleri için Ağustos ayını işaret etti! Nakit alacaklara müjdeli haber

Devlet destekli olarak faizsiz ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişilere son dakika haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar ile birlikte emekli olan vatandaşların alabilecekleri bu kampanyalardan faydalanmak isteyen kişilere devlet destekli olarak krediler verilmektedir.

Nakit ihtiyacınızın olması durumda başvurunuzu gerçekleştirerek hızlı bir şekilde kredi onayı alabileceğiniz bu kampanyalardan faydalanmak isteyen kişilere aynı gün içinde hizmet yapılarak kredi ödemesi verilmektedir. Acil İhtiyaç Kredisi kampanyasına katılarak, kredi almak isteyen vatandaşlara 36 ay vadeye kadar işlemler gerçekleştirilmektedir. ihtiyaç kredisi alacak olan kişiler sadece bankaların internet siteleri üzerinden değil, internet bankacılığı uygulamaları üzerinden de başvuru yapabilmektedir.

Faizsiz kredi almak isteyen vatandaşlar, belli şartları yerine getirmeleri durumunda katılım bankaları üzerinden kredi alabilecek. İhtiyaç kredisi de dâhil olmak üzere tüm kredilerde 18 yaş sınırı uygulanmakta. Bunun yanı sıra TC vatandaşı olmak da gerekir.

Kredi başvurusu yapmak isteyenler katılım bankaları üzerinden kredi alabilmeleri için kredi notunun 1200 ve üzeri olması gerekir. Bunun yanı sıra bankalardan kredi almak isteyenler için banka gelir durumunu da belirtmeleri gerekir. Başvuru yapmak istenler arasında sigortalı olarak çalışanlardan en az 6 ay her hangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmaları istenebilir. Emekli olan kişiler için emekli maaşlarını kredi almak istedikleri bankaya taşımaları gerekir. Esnaf olanlar için 2 yıllık vergi levhası olması yeterli olmaktadır.