Ekonomi

Cumhurbaşkanı açıkladı: 100.000 TL borcu olanlara müjdeli haber devletten geldi

Cumhurbaşkanı açıkladı: 100.000 TL borcu olanlara müjdeli haber devletten geldi. Devlet destekli olarak yüz bin TL’ye kadar ödenecek olan borç kapatma kredilerinde son aşamaya gelindi. Devlet destekli olarak verilecek. 100000 TL ihtiyaç kredisi onayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra kamu bankaları tarafından ödenecek.

100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan kişiler ile birlikte diğer bankadaki olan kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlar için verilecek olan bu kredilerin Ziraat Bankası başta olmak üzere, Vakıfbank ve Halkbank ödeyecek.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, internet siteleri üzerinden açmış oldukları ihtiyaç kredisi ve borç kapatma kredisi başvuru formlarını dolduran tüm vatandaşlar için 24 ay vadeli 100000 TL 36 ay vadeli 50000 TL kredi vermektedir. Banka borçlarınıza göre, sizlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilecek ve 18 yaşından büyük olan herkes bankadan kredi kampanyasına katılarak, başvurularını gerçekleştirebilecektir. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin ayrıca düzenli olarak bir ihtiyaç kredisi kullanmış olması ve kredi kartı kullanıyorsa da buna düzenli ödemeler yapmış olması istenmektedir.

BAŞVURU

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, nakit kredi kullanmak istiyorlarsa, şubelere gitmeden işlemlerini gerçekleştirebilecekleri internet bankacılığı ve internet sitesi üzerinden işlemlerini yapabiliyor.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden borç kapatma kredisi kullanmak isteyen kişiler, sıkıntısız bir şekilde aynı gün içerisinde şube yetkisinde kredi onay almak istiyorsa, en yakın banka şubesine kimlik gelir belgesi ve borç kapatma kağıtları ile birlikte giderek işlemlerini gerçekleştirebilir.