Cumartesi ve Pazar Marketler Açık Olacak Mı? Bugün Marketler Açık Mı?

Türkiye'de 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağı kapsamında marketlerin çalışma saatleri merak konusu oldu. Ramazan ayı dolayısıyla günlük alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar marketlerin açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgi almak istiyorlar. Cumartesi ve pazar günü marketler saat kaçta açılacak, saat kaçta kapanacak? 25 Nisan 2020 Cumartesi ve 26 Nisan 2020 Pazar günü marketler açık olacak mı?

Cumartesi ve Pazar Marketler Açık Olacak Mı? Bugün Marketler Açık Mı?
25 Nisan 2020 - 11:50

 

Türkiye'nin çok büyük bir çoğunluğunda sokağa çıkma yasağı uygulaması üçüncü günü devam ediyor. 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta vatandaşlar koronavirüs tedbiri gereği sokağa çıkamıyorlar. Ramazan ayının da başlamış olması nedeniyle vatandaşlar alışveriş yapma imkanlarının olup olmadığını merak ediyorlar. Bu konuda İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgede sınırlar çok net bir şekilde çizilmiş durumda.

İçişleri Bakanlığı'nın sokağa çıkma yasağı genelgesine göre vatandaşlar günlük yaşamlarını sadece evlerinde devam ettirecekler. İstisnai durumlar hariç olmak üzere tüm vatandaşlar evlerinde kalacaklar. 30 Büyüküşehir ve Zonguldak'ta 23 Nisan 2020 Perşembe günü sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Bu günden itibaren vatandaşların serbest şekilde hareketine izin verilmedi. Market ve Bakkal ihtiyaçları doğabileceğini düşünen İçişleri Bakanlığı 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 09:00 ile 14:00 arasında marketlere ve bakkallara açılış izni verdi. Buna göre vatandaşlar araç kullanmadan evlerine yürüme mesafesinde bulunan bakkal ve marketlerden zorunlu alışverişlerini yaptılar. Anı kural 24 Nisan Cuma günü içinde geçerli oldu ve vatandaşlar herhangi bir zorluk yaşamadan belirtilen saatler arasında alışverişlerini yaptılar.

25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günü marketler ve bakkallar açık olacak mı? Bu konuda İçişleri Bakanlığı'nın talimatları belli oldu. Bu tarihlerde mark ve bakkallar kesinlikle açık olmayacaklar. Buna izin verilmeyecek ve denetimler sonucunda açık bulanan market ve bakkallara süresiz kapatılma cezası verilecek.

Vatandaşlar market ve bakkallardan alışveriş yapabilmek için 27 Nisan 2020 Pazartesi gününü beklemek zorundalar. Bu tarihten önce vatandaşlar ihtiyaçlarını görmek için herhangi bir alternatife sahip değiller.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum