Gündem

Cuma Mesajları kısa ve öz Resimli Cuma Mesajları! 13 Aralık Facebook Whatsapp ve İnstagram

Cuma Mesajları. Resimli Cuma Mesajları! Kısa ve Öz Cuma mesajları gönder! Sevdiklerinize en güzel cuma mesajları, resimleri sizlerle. Cuma Mesajları neler? En güzel cuma mesajı gönder! 2019 Cuma mesajları sizlerle. 13 Aralık cuma gününe özel resimli, anlamlı kısa ve öz cuma mesajları!

Cuma Mesajları Kısa ve Öz!

Sevdiklerinizle paylaşacağınız Cuma mesajları gönül köprülerinin kurulmasını sağlar. En güzel Cuma mesajlarını sizler için hazırladık. Resimli Cuma mesajlarıyla sevdiklerinizi ibadete ve duaya davet edebilirsiniz. Gerek WhatsApp gerekse Instagram veya Facebook hatta kısa mesaj(SMS) üzerinden dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. İster resimli cuma mesajları olsun isterse sadece metin. Hayırlı Cumalar mesajlarını sizler için derledik

Cuma’nın önemi ve fazileti!

İslam alemi açısından Cuma günleri, haftanın en mübarek günü kabul edilmektedir. Müslümanlar birbirlerinin Cumalarını kutlar, dualarının kabul olması temennisinde bulunur. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kişiler arası iletişim daha hızlı ve kolay sağlanmaktadır. Bu sayede, müminler birbirlerine en güzel Cuma mesajlarını ulaştırabilir. İslam dininde ibadetler kadar, Müslümanlar arasındaki ilişkiler ve birbirlerine karşı olan davranışları da önemli bir yer tutmaktadır. Ümmeti Muhammed, Peygamber efendimize layık bir Müslüman olabilmek için iyilik, ahlak ve güzellikleri kalbinde taşımalı, hareketlerine yansıtmalıdır. Mübarek Cuma günlerinde birbirini ibadete teşvik edecek paylaşımlar içerisinde olmalıdır. En anlamlı Cuma günü mesajı, sevdiklerinizin kalbindeki Allah aşkını besleyecek özelliklere sahip olandır. Ümmetin dualarının arşa yükseldiği bu mübarek günde, sevdiklerinize resimli Cuma mesajları gönderebilirsiniz. Duaların ve hadisi şeriflerin yer alacağı Cuma mesajları sayesinde birbirinizin dualarında yer alabilirsiniz.

Mevlana’nın söylediği gibi ‘’Yaratılanı, yaratandan ötürü sevme’’ düsturu etrafında birleşen ümmet, Cuma günlerini en güzel şekilde değerlendirmelidir. Namaz kılınmalı, Kur-an okunmalı, mümkünse oruç tutulmalı ve insan ilişkilerinde özenli davranılmalıdır. Büyüklere saygı, küçüklere sevgi gösterilmelidir. Cuma mesajları göndererek uzaktaki yakınlarınızla aranızda gönül bağı kurabilirsiniz. Dualarda buluşan Müslümanlar, huzuru ve mutluluğu birlikte yakalar. Cuma mesajlarında günün anlam ve önemine vurgu yapan içeriklere yer verilmesi gerekmektedir. Bir müminin hayır duasında yer almanın huzurunu yaşayabilmeniz için resimli Cuma mesajları göndermeniz kafi olacaktır. Peygamber efendimiz hadisi şerifinde ‘’Ben, beni seven ümmetimi almadan Cennete gitmem’’ diye buyurmuştur. O’nun güzel ahlakı ve iyilik dolu kalbini örnek olması gereken ümmet, birbirine hoşgörü ve sevgiyle yaklaşmalıdır.

Resimli Cuma Mesajları!

İmkanların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar.

Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir amağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…

Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar

Allah’ım! Ruhumu daraItma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Amin. HayırIı cumaIar..

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumanızı Kabul Etsin.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim

Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz… Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz… Hayırlı Cumalar…

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Rabbim Ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları,kirli dünyamızdan koru, sakla! Sağlık ve Huzurla HAYIRLI CUMALAR.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar..

Hayırlı Cumalar. Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı Cumalar…

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar

Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. Hayırlı Cumalar..

Dünyada kazanmış gibi görünüp ahirette kaybedenlerden eyleme Allah’ım. Hayırlı Cumalar…

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar…

Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… Cumanız mübarek oIsun.

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! “Hayırlı Cumalar” dilerim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı