Cübbeli Ahmet Hoca Gözaltına Alındı İddiası! Konu Hakkında En Net Açıklama Geldi!

Cübbeli Ahmet Hoca Gözaltına Alındı İddiası! Konu Hakkında En Net Açıklama Geldi!
22 Eylül 2020 - 13:10

Cübbeli Ahmet Hoca son günlerde gündemden düşmüyor. Selefi dernekleri ile alakalı olarak söylediği sözlerin ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçmiş ve bu derneklerin yeniden denetlenmesi için görevlendirilmelerin yapıldığı açıklanmıştı.

SELEFİ DERNEKLERİNE SAVAŞ AÇTI

Selefi dernekleri hakkında Cübbeli Ahmet Hoca, “Türkiye'de toplam 2.000 selefi derneği var. Bu dernekleri bazıları silahlanıyorlar. Bunlar iç savaşa hazırlanıyor. Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 selefi derneğinin isimlerini teker teker veririm.” demişti.

EMNİYET İFADESİNE BAŞVURACAK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu ifadeler üzerine talimatıyla Emniyet Cübbeli Ahmet Hoca'yı ifade vermeye davet etti. Ancak bir yandan da Cübbeli Ahmet Hoca'nın gözaltına alındığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Olayın iç yüzü ise kısa bir süre içerisinde aydınlandı.

GÖZALTINA ALINMADIĞINI AÇIKLADI

Cübbeli Ahmet Hoca bugün kendi ses kaydını yayınlayarak gözaltına alındığına dair iddiaları yalanladı. Ses kaydında Cübbeli Ahmet Hoca, “Benim gözaltına alındığımı söylüyorlar. Bu külliyen yalandır, iftiradır. Böyle bir olay vuku bulmadı. Sadece Emniyetten aradılar ve bilgilerime başvurmak istediklerini söylediler. Buna da seve seve icabet edip bildiklerimizi güvenlik kuvvetlerimizle paylaşacağız.” dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca açıklamasının devamında, “Aslında bu kaydı görüntülü bir şekilde yapmak arzu ederdim. Ancak yanımda bunu yapacak kimse şu anda yok. İnsanlar beni arayarak gözaltına alınıp alınmadığımı soruyorlar. Allah razı olsun onlardan, benim iyiliğim için öğrenmek istiyorlar. Ancak böyle bir durum yok. Kimsenin panik yapmasını gerektirecek bir durumda değiliz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum