Çorum'un Bayat ilçesinde yapılan bir düğün töreninde havaya açılan ateş sonucu kurşunların isabet ettiği 2 kişi hayatını kaybetti.

Çorum'un Bayat ilçesinde gerçekleştirilen bir düğüne katılan bir kişi havaya açtığı rastgele ateş sonucu Emin Alparslan (44) ile Murat Şahin'i (38) başlarından vurarak ölmelerine neden oldu.

Olay dün akşam saatlerinde Bayat ilçesine bağlı Tepekutuğun köyünde meydana geldi. İddialara göre, köyün meydanından düzenlenen düğüne katılan bir kişi yanındaki silahı belinden çıkardı ve havaya rastgele ateş açmaya başladı. Henüz kimliği belirlenemeyen şahısın silahından çıkan kurşunlar, düğüne katılan Emin Alparslan ve Murat Şahin'in başına isabet etti. 

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

düğünde rastgele ateş açan maganda

Düğünün ortasında kanlar içinde yere yığılan Alparslan ve Şahin için hemen sağlık ekibi desteği istendi. Yapılan ihbar üzerinde olay yerine sağlık ve jandarma ekibi sevk edilirken, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini gerçekleştirdiği yaralılar, önce İskilip Devlet Hastanesi'ne daha sonra da Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

emin arparslan

Burada ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken, Alparslan ve Şahin'in cansız bedenleri otopsi için hastanenin morguna kaldırıldı.

murat şahin

Olaydan hemen sonra bir soruşturma başlatan jandarma ve polis ekipleri köyde ve hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken düğüne katılan tüm misafirlerin ifadesine başvurdu. Ekipler aynı zamanda ateş açan kişinin yakalanması için çalışma başlattı.