Ülkemizdeki son senelerde yaşanan alım gücündeki düşüş 2021’in özellikle son iki ayında zirveye çıkıp dünya gündeminde dahi yankı uyandırmıştı. Bununla da kalmayarak hem tartışmalı bir kur sürecinden geçtik hem de ülkemize ait Merkez Bankası dünyada aldığı kararlar ve rezerv durumları ile ilgili haber oldu. Türk Liramız kaybettiği tarihi değer yetmez gibi bir çok ülkenin raporlarından kaldırıldı ve ülke kredi kartlarımız dünyanın bir çok noktasında kullanımdan kaktı.

Son olarak ise yeni yıl gecesi tarihimizde ilk defa üç haneli zamları yaşadık. Tüm bu süreçler devam ederken, iktidarın kendi içerisinde bile eleştirilen ülke ekonomisinin ve yapılan fahiş zamların sokakta ilginç bir kesim tarafından ise savunulmaya devam ettiği görüntüler de haklı olarak bu şartlarda haber konusu oluyor.

Sokak röportajları artık malum birçok kişi tarafından, bir çok medya kanalında yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu röportajlardan ilginç olanlar ise sosyal medyada gündem oluyor. En son genç bir kızın ekonomi ile ilgili olarak sorun olduğunu söylemesi sonrası ise sorumlu kim sorusuna Ak Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorumlu  olduğunu ancak çok güzel güldüğünü söyleyip “herşeye değer” demesinin viral olduğu bir sokak röportajı sonrası şimdi ise daha ilginç bir tespitin olduğu başka bir sokak röportajı unutturmuş durumda.

Yapılan sokak röportajında vatandaş giydiği ceketi çöpte bulduğunu bunun da ekonominin iyi olduğunu gösterdiğini dile getirmesi herkesi şaşkına çevirmiş durumda. “Üzerimdeki ceketi çöpten aldım, ekonomi kötü olsa bu çöpten alınmaz” şeklinde çarpıcı bir cümle kuran vatandaş sosyal medyada şaka yapıp yapmadığı ile ilgili tartışma başlattı.