Ekonomi

Çocuğu olanlara müjdeli haber! 1300 TL ödeme SGK tarafından verilecek, PTT’den çekilecek!

Çocuğu olan aileler için yeni bir müjdeli haber verildi. E-devlet üzerinden de başvurunuzu yapacağınız 1300 TL ödemeler için şartlar belli oldu. Nakit imkanından faydalanacak olan kişilere devlet destekli olarak yapılacak bu ödemelerde PTT şubelerinden ve E-devlet sisteminden işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere, yeni doğum yapanlara, yaşlılara ve engelli vatandaşlarımıza sürekli olarak sosyal yardımlar verilmektedir. 1300 TL ödeme almak isteyenler, çocuğu olan kişiler olacak ve çocuk yardım parası adıyla bu yardımlardan faydalanacaklardır. E-devlet sistemi üzerinden oturduğunuz yerden başvurusunu yapabileceğiniz bu yardım parası için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl müdürlüklerine de giderek başvuru yapabileceksiniz.

PTT ŞUBELERİNDEN BAŞVURU İMKANI VE PARA ÇEKME

Doğum parası almak isteyenler belirtilen şartlara uygun olmaları durumunda, çocuk başına para ödemesi alacaklardır. Şartlara uygun olan kişiler, kimlik kartı ile PTT şubelerine giderek başvuru yaptıkları para ödemesini alabilir veya e-devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak onay almaları durumunda da PTT şubelerine giderek gişe personelinden çocuk parası almak istediğini söyleyebilirler.

Devlet, çocuklu ve dar gelirli ailelerin elinden tutmaya devam ediyor. Sosyal yardım ödemeleri her geçen gün artarken, vatandaşlar destek miktarlarını araştırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile çocuk yardım parasını almak mümkün. Ödemeler sırasıyla 1. Çocuk, 2. Çocuk ve  3. Çocuk için yapılıyor. Her çocuk için ayrı para alacaksınız. SGK destekli olacak bu ödemeler için başvuru yapmanız şart…