Koronavirüs salgınına karşı aşı uygulamasını hızlandıran Çin, 3-11 yaş aralığında olan çocukları aşılanmasına başlanmasına karar verdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının başlangıç yeri olarak kabul edilen Çin'de aşı uygulamarında giderek hız verilmeye başlandı. Son olarak Global Times gazetesinde yayınlanan bir haberde ise ülkenin merkezinde bulunan Hubei ve Hunan ile birlikte güney bölgesindeki Hainan'la doğuda yer alan Cıciang eyaletlerindeki 3-11 yaş aralığında olan tüm çocukların aşılanacağı belirtildi.

koronavirüs aşısı

4 eyaletin sağlık birimlerinin yaptıkları ortak açıklamada giderek yükselme gösteren vaka verileri sonrası belirlenen yaş grubundaki çocukların aşılanmasına başlanacağı bildirilirken Hainan eyaletinin başkenti Haikou’da bulunan Çangliu Merkez Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada ise, ebeveynlerin 3-11 yaş aralığında olan çocuklarını merkezlere getirerek aşılarını yaptırabilecekleri ifade edildi. 

Cıcieang eyaletindeki Çucou kentinde faaliyet gösteren yerel halk sağlık merkezi ise kent genelinde bulunan okullardan gelen öğrenci gruplarının aşılarını merkez içinde yapacaklarını bildirdi.

koronavirüs aşısı1

3-11 YAŞ ARASI TAŞIYICI OLARAK BELİRLENDİ

Gözden kaçırmayın

Bilimsel Araştırma: Sinovac Aşısı Korumuyor! Bilimsel Araştırma: Sinovac Aşısı Korumuyor!

Sağlık komisyonları tarafından  yapılan ortak açıklamada ise çocuklara Çin'de geliştirilen Sinopharm ve Sinovac aşılarından en az üç hafta arayla iki doz uygulanacağı duyuruldu.