Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy’un CİMER verileri ile ilgili yaptığı açıklama sonrası konu sosyal medyada bambaşka bir boyuta geçti.

Durmuş Ersoy’un “Toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular birinci sırada, eğitim ve sağlık konularında da çok fazla başvuru alıyoruz. Başvuruların yüzde 45’i talep içerikli. Günde ortalama 17 bin başvuru geliyor. Yıl sonunda yaklaşık 6 milyon 100 bin başvuru almış olacağız.” Dediği açıklama sonrası verdiği detaylar da haberlerde paylaşılınca akıllara farklı sorular geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı’nın “Bunların içinde her gün başvuru yapan vatandaşlarımız, her hafta 'Hayırlı Cumalar' diye mesaj atan, gördüğü rüyasını anlatan ve rüya tabiri isteyen, sevdiği dizinin bir bölümünün kendi mahallesinde çekilmesini isteyenler de var” diyerek paylaştığı detaylar sosyal medyaya taşındı.

Aslıhan Altay'ın haberine göre her başvuruya dönüş yaptıklarını söyleyen Ersoy, "6 milyon başvurunun yüzde 91’i cevaplanmış durumda” deyince konu sosyal medyaya taşındı.