Çiftlik Bank davasının ikinci ismi Fatih Aydın Türkiye'ye getirildi

Çiftlik Bank davasının sanığı olan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın Uruguay'da tutuklanan ve tutuklu hali devam eden ağabey Fatih Aydın Türkiye’ye getirildi.

Gündem 02.11.2021 - 19:02 02.11.2021 - 19:16 Ali Türk

Yaklaşık üç ay önce Uruguay’da gözaltına alınarak tutuklanan Çiftlikbank davasında adı geçen ‘Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın'ın Türkiye'ye iadesi için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, suçluların iadesi talebinde bulunarak Türk adli makamlarına teslim edilmesini istemişti. Bu istek kapsamında yapılan görüşmeler sonrasında Türkiye'ye iadesi gerçekleştirilen Fatih Aydın, akşam saatlerinde Türkiye'ye getirildi.

Çiftlik Bank davasının ikinci ismi Fatih Aydın Türkiye'ye getirildi
Çiftlik Bank davasında adı iki numaralı ismi olarak geçen zanlı Fatih Aydın'ı taşıyan uçak, Brezilya'nın Sao Paulo şehrinden havalanmasının ardından saat 18.30 sıralarında İstanbul Havalimanı'na ulaştı.

Fatih Aydın
Uçağın havalimanına inişinin hemen ardından uçağa gelen polis ekipleri, Fatih Aydın'ı teslim alarak uçak altındaki araca bindirdikten sonra gerekli işlemlerin yapılması için İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Çiflikbank zanlısı Fatih Aydın

Yorumlar