Ekonomi

Çiftçi Destek Ödemeleri Yapılıyor! 250 Bin Kişiye 129 Milyon TL Ödeme

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçi destek ödemeleri kapsamında 129 Milyon TL tutarındaki ödemelerin bugün üreticilerin hesaplarına yatacağını duyurdu. Bakan Pakdemirli'nin yaptığı bilgilendirmeye göre çiğ süt ve manda-malak destek ödemeleri bugün gerçekleştirilecek.

 

Türkiye’de Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığı ile çiftçilere destek ödemeleri yapılıyor. Hemen hemen her zirai ürüne ve hayvan yetiştiriciliğine devlet tarafından teşvik etmek maksadıyla destekleme ödemeleri veriliyor.

Bir süredir çeşitli alanlarda gerçekleştirilen destek ödemelerinde bugün sıra çiğ süt üreticileri ile manda-malak yetiştiricilerine geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamaya göre bu çiftçiler için daha önce belirtilen ödemelerin tamamı bugün gerçekleştirilecek.

Çiğ süt üreticileri ve manda-malak yetiştiricilerinin hesaplarına bu akşam 18:00’dan sonra toplam 129 Milyon TL destek ödemesi yapılacak. İlgili çiftçiler Ziraat Bankası hesaplarından bu destek parasını alabilecekler.

Koronavirüs sürecinde özellikle üreticilerin ve yetiştiriciler zor bir dönem geçirdiklerinin farkında olduklarını söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, “Salgın nedeniyle çiftçilerimizin üretimden çekilmemesini istiyoruz. Bu maksatla destek ödemelerimizş öne çekerek bu vatandaşlarımızın zor günlerinde devletimizin tüm imkanları ile yanlarında olduğunu gösteriyoruz. Onlardan tek istediğimiz üretime devam etmeleridir. Bu ülkemiz için çok kritik bir anlam ifade ediyor. Koronavirüs sürecinde üretim yapan ülkeler diğer ülkelerin önüne geçecektir.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Bakan Pakdemirli, “Çiftçilerimize vereceğimiz destekleri bölmüyoruz ve tek seferde hesaplarına aktarıyoruz. 232 bin 223 çiğ süt üreticimize 98 milyon lira, 10 bin 994 manda-malak yetiştiricisine 31 Milyon lira ödeme yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı