Chrome Yeni Sürüm ile Yeni Güvenlik İşlevleri!

Google Chrome, yeni sürümü ile kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir arama motoru kullanımı sağlayacak. Yeni sürüm ile birlikte gelecek olan güvenlik işlevleri neler olacak? Detaylar içeriğimizde.

Chrome Yeni Sürüm ile Yeni Güvenlik İşlevleri!
Editör: Tüm Haber
19 Ekim 2017 - 11:53

Google tarafından geliştirilmiş olan bir ağ tarayıcısı olmakla birlikte aynı zamanda çıkışının ardından hızlı bir yükseliş yaşaması ve kullanıcılarına hızlı bir ağ tarayıcısı izlenimi veriyor. Dünyanın en yaygın olarak kullanım sağladığı Google Chrome, tarayıcıyı kullanan kişiler için daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli kendini yenileyen bir sistem dahilinde ilerlemesi nedeni ile sürümler arasındaki geçişler hakkında net bir bilgi yazılamaması ya da haber güncelliğini kaybetmesi, sürümler hakkında detaylı bir inceleme yapılmasına engel olabiliyor. 

Google Chrome, oldukça geniş bir arayüze sahip. Kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir tarayıcı deneyimi sunuluyor. Son yayınlanan güncelleme ile Google Chrome, birçok kullanıcının faydalanabileceği anti-zararlı korumalı bir sistem getirileceğini duyurdu. Elde edilen ilk bilgilere göre "ele geçmiş ayar algılama" özelliği ile arama çubuğuna eklenti yüklenilmesi ve bu eklentiler ile arama motorunda uygulanabilecek değişiklikler sistem tarafından algılanabilecek ve bu değişikliklerin uygulanmaya çalışılması dahilinde Chrome kullanıcılar bir bildiri kutucuğu ile ayarların eski haline getirilmesi gerektiği konusunda uyarı yapacak. Önek vermek gerekirse Google Chrome üzerinde kayıtlı olan ve varsayılmış ayarlarda bir değişiklik söz konusu olduğunda bildiri kutucu ile uyarı alınabilecek. 

Bunun dışında Google Chrome tarafından kullanıcılarına sunulan Chrome Cleanup, Chrome üzerinden herhangi bir şekilde soruna neden olabilecek yazımları taramak ve ardından bu yazımların temizlenmesi işlevi ile çalışıyor. Yeni sürüm ile birlikte kolay bir kullanım sağlamak adına oldukça basit bir arayüz ile hazırlanmış olan Chrome Cleanup, arama motorundan indirilecek programların Chrome ve bilgisayar üzerinden olası bir zarar vermesi göz önüne alınarak program indirilme aşamasında beraberinde gelebilecek hasar oluşturabilecek programların saptanması için oldukça büyük bir kolaylık sağlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum