Gündem

CHP’li İnce’den Sosyal Medya Hesabından Belediye Başkanlarının İstifalarına Sert Çıkış!

Son dönemlerde yaşanan politik olaylar gündemde oldukça yer kazanmıştı. Siyaset gündemi son günlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı belediye başkanlarının görevlerinden istifa etmelerini talep etmesi ile gündemin ana maddesi haline gelmişti. Belediye başkanlarından istifa etmelerinin talep edilmesinin gerekçesi olarakta görevlerini kötüye kullanmaları ve zamanın getirdiği yorgunluk nedeni ile tam olarak görevlerini yerine getiremediklerinin gözlemlendiği dile getirilmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu talebi doğrultusunda mecliste tartışmalar ve sözlü atışmalar yaşanmıştı. Aynı zamanda muhafelet partiler tarafından da eleştirilen bu durum belediye başkanlarının sessizlik çerçevesi içerisinde görevlerinden istifa edeceklerini duyurmaları ile sonuçlanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce’de sessiz kalamayıp bu durum hakkında eleştirilerde bulundu. 

İstifası talep edilen 6 belediye başkanı arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’te yer alıyordu. Melih Gökçek’in istifasının istendiği haberi doğrulandıktan sonra kamuoyu, sosyal medya ve halk arasında en çok tartışılan ve üzerinde en çok konuşulan istifa olmuştu. Uzun bir süre sessizliğini koruyan Melih Gökçek, cumartesi günü itibari ile görevine son vereceğini açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, istifalar hakkında eleştirilerde bulundu

Muharrem İnce’nin sosyal medya hesabı üzerinden istifaları konu alan eleştirileri ve açıklamaları ile gündem konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve istifa eden belediye başkanlarına ilişkin eleştirili içerikli paylaşımlar şunlardı;

“Belediye Başkanlarının zorla istifa ettirilmesi ve istifa etmezlerse gereği yapılır tehdidine boyun eğmeleri masum olmadıklarını gösteriyor.”

“Suçunuz yoksa, yolsuzluki usulsüzlük, yapmadıysanız, FETÖ ile ilişkiniz yoksa istifa etmezseniz gereği yapılır tehdidine niye boyun eğdiniz?”

“Kimse partim istedi istifa ettim demesin Melih Gökçek AKP’nin kuruluşunda bile yoktu, o zamanlar başka parti peşindeydi.”

“Ankara’nın kapıları sahipsiz, dinazorları öksüz, fışkiyeleri kırık kaldı ama Ankara ve Türkiye bu süreçten kazançlı çıkacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı