Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde, kürsüye çıkarak bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında sert açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında bu bütçenin Türk milletinin alın terini sömüren bir bütçe olduğunu savunarak, fakirden alıp zengine veren bir bütçeye sahip olduğumuzu söyledi. Hükümet sisteminin Türkiye Cumhuriyet Devleti'ni fakirleştiren bir bütçe ortaya çıkardıklarını belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendilerini saraya kapattıklarını ve saraydan baktıklarında da herkesin durumu çok iyi olarak gördüklerini ifade etti."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP LİDERİNİN EL HAREKETİ TANSİYONU BİR ANDA YÜKSELTTİ


"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında yurt dışı kaynaklı kredileri eleştirmeye başladı ve konuştuğu sırada yaptığı hareket Meclis'te tansiyonu iyice yükseltti. Büyük tartışmalara neden olan hareket üzerine AK Partili milletvekilleri sıralarında ayağa kalkarak Kılıçdaroğlu'ndan bir özür bekledi. Sosyal medyada da gündem olan hareket sonrası görüntülerin incelenmesi üzerine oturuma bir süreliğine ara verildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu el hareketi

Yaşanan bu olay üzerine bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun genel ahlak kurallarına aykırı bir olarak davrandığını ve iç tüzük 160 maddesine göre de kaba ve yaralayıcı sözler yapması nedeniyle kınanması gerektiğini söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı hareket sonrasında ara verilen birleşim, bir süre sonra tekrar toplanırken konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu hareketin bir gruba yönelik olmadığını hararet içeren konuşma sırasında da ortaya çıktığını söyledi.