Gündem

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu S-400’ler üzerinden ABD’ye mesaj verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’ye getirilen S-400 savunma sistemi üzerinden ABD’ye dikkat çeken bir mesaj verdi.

Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Adalet Parkı’nın açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya’nın S-400’leri teslimatı hakkında, ABD Senatosunun önce Türkiye’nin hangi coğrafyada yer aldığına bakması gerektiğini belirterek dikkat çeken bir mesaj verdi.

TÜRKİYE KENDİ BİLDİĞİ YOLDAN DEVAM EDECEKTİR!

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin bulunduğu coğrafya stratejik bir bölge. Türkiye bir ateş çemberi içinde” ifadelerini kullanarak, “Yurt içinde, yurt dışında sağlamak zorundadır, bunun için gerekli önlemleri almak zorundadır. Eğer Türkiye zamanında Patriotların alımıyla ilgili başvurmuş ve Amerika bu talebi karşılamamışsa elbetteki Türkiye kendi güvenliğini sağlamak için başka arayışlara girecektir. Senatonun ve diğer siyasal organların Trump’a yönelik, ‘Türkiye’ye baskı kurun’ diye baskılarını doğru bulmuyorum. Türkiye kendi bildiği yoldan devam edecektir, kendi güvenliğini sağlayacaktır. Bu Türkiye’nin hakkıdır, hukukudur.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı