Gündem

CHP'li Vekil Aytun Çıray İstifasına İlişkin Açıklama CHP Sözcüsü Olan Bülent Tezcan'dan Geldi!

CHP milletvekili Aytun Çıray'ın yeni partiye katılacağı konuşuluyordu. Aytun Çıray istifa etti. İddalara açıklamayı Chp sözcüsü Bülent Tezcan tarafından yapıldı.

Aytun Çıray son zamanlarda çok konuşulan isimlerden biri olmuştu. CHP Milletvekili hakkında Meral Akşener’in yeni kurduğu partiye katılacağı konuşuluyordu. CHP Milletvekili Aytun Çıray istifa etti. Bu durum şüpheleri iyice arttırdı. Fakat CHP sözcüsü olan Bülent Tezcan açıklamada bulundu. Aytun Çıray ile konuştuğunu söyleyen Tezcan, yeni bir partiye girme olayı olmadığını CHP’den kimsenin Meral Akşener’in kuracağı partiye gitmediğini bunların yalan dolan haberler olduğunu hepsinin şişirme sözlerden başka bir şey olmadığını belirtti. 

Aytun Çıray gündeme istifasıyla düştü. Daha önce çıkan yeni partiye gitme dedikoduları sonrası istifa etmesi şüpheleri arttırdı. Fakat bunun yalan olduğuna dair açıklama da gecikmedi. İstifasından sonra Aytun Çıray saat 15.00-16.00 sularında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir buluşma gerçekleştirdi. Buluşma sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı. 60 yaşında olan Aytun Çıray sadece siyasetle ilgilenmeyip sağlık alanında da birçok görev yapmıştır. CHP de yer alan ve 23 Ekimde istifa eden Aytun Çıray’ın başka herhangi bir partiye gidip gitmeyeceği konusunda kendisi tarafından açıklama yapılmamıştır. Fakat CHP sözcüsü görüştüklerini ve böyle bir şeyin olmadığını söylemiştir.

Aynı gün içerisinde öğlen vakitlerinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Aytun Çıray, görüşme sonrası basına herhangi bir açıklamada bulunmamıştır. Aytun Çıray’ın Meral Akşener’in yeni kurduğu partiye gideceği dedikodularının asılsız olduğu iddia edilmektedir. Bununla ilgili net bir açıklama Aytun Çınar’dan beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı