Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Koronavirüs Hakkında Yeni Genelge!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından denize kıyısı olan 28 şehre koronavirüs tedbirleri kapsamında genelge gönderildi. Buna göre artık yurt dışından gelen tüm gemilerle sıhhi risk taşıyıp taşımadıkları kontrol edilmeden temas kurulmayacak.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Koronavirüs Hakkında Yeni Genelge!
13 Nisan 2020 - 14:25

Türkiye'de koronavirüs önlemlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Koronavirüsün yurt dışı kaynaklı yayıldığı için yurt dışı ile alan tüm bağlantıların kesilmesine ya da kontrol edilmesine devam ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından denize kıyısı olan 28 şehrin valiliğine ek genelge gönderildi. Buna göre; artık yurt dışından Türkiye'ye gelen her türlü gemi sıhhi kontrole tabi olacak. Sıhhi olarak bir risk taşımadığı belirlenen gemiler ile temas kurulacak. Kontrolü yapılmayan gemilerin limanlara yanaşarak herhangi bir işlem yapmasına imkan tanınmayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede ayrıca yurt dışından gelen gemilerin risk taşımadığı belirlense bile temas yalnızca koruyucu ekipmanlarla sağlanacak ifadelerine yer verildi.

Türkiye'de tüm liman şehirlerinde uygulanacak olan yeni sistem ile yeni koronavirüs vakalarının ülkeye girmesinin önüne geçilmeye çalışılıyor. Bilindiği gibi bir süre önce hava yolu ile tüm yurt dışı trafiği kapatılmış yalnızca kargo uçaklarına izin verilmişti.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum