Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Açıkladı! Ödemeler 3 Ay Faizsiz Olarak Ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B ve tarım arazileri satışı nedeniyle 46.500 vatandaşın Nisan, Myıs ve Haziran aylarına dair borçlarının ertelendiğini açıkladı. Bakan Kurum'un bilgilendirmesine göre koronavirüs nedeniyle oluşan olumsuz ortamdan dolayı yapılan ertelemelerin süresi 3 ay olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Açıkladı! Ödemeler 3 Ay Faizsiz Olarak Ertelendi!
22 Nisan 2020 - 10:46

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir süredir beklenti haline gelen 2B ve Tarım arazileri kapsamındaki satışlardan dolayı devlete yapılması gereken ödemelerin ertelendiğini duyurdu. Bakan Kurum'un açıklamasına göre bu borçlar 3 ay süreyle ertelenirken ödeme yapılacağı sırada herhangi bir faiz veya zam uygulanmayacak.

Çiftçilerin yanlarında olduklarını her fırsatta gösterdiklerinin altını çizen Bakan Murat Kurum, “Çiftçilerimiz tarafından kullanılan ve Hazineye ait olan tarım arazilerinin Nisan, Mayıs ve Haziran dönemlerine denk gelen ecrimisil ödemelerini herhangi bir zam veya faiz eklemesi yapmadan üç ay süreyle erteledik. Bu erteleme işleminden toplam 18 bin çiftçimiz yararlanacak. Böylelikle çiftçilerimizin 43 Milyon TL'lik borçlarını ötelemiş olduk.” dedi.

Bakan Murat Kurum 2/b ve tarım arazileri satışlarında da 46.500 vatandaşı ilgilendiren bir ötelemenin altına imza attıklarını belirterek, “Bu kapsamda nisan, mayıs ve haziran aylarında devlete ödenmesi gereken 156 Milyon TL'lik borcu yine faiz veya zam uygulamadan erteliyoruz. Bu ertelemede başvuru şartı da aramıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çiftçilere mesaj da veren Bakan Kurum,” Topraklarımıza değer katan, üreterek ülkemizin kalkınmasına destek sağlayan tüm çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Birlikte bu süreci geçeceğiz. Biz omuz omuza verdikçe geleceğe doğru daha güçlü adımlar atacağız.” şeklinde konuştu.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum