Ekonomi

Canlı Altın Fiyatları! Dolardaki Düşüş Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiledi?

Haftanın son gününde altın fiyatları yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam eden yükseliş grafiğini sürdürüyor. 10 Nisan 2020 günü altın çeşitlerinin fiyatları kaç lira oldu? Canlı altın fiyatlarını takip eden yatırımcılar yaşanan değişimleri anlık olarak izlemek istiyorlar. Gram altın, çeyrek altın, tam altın ve yarım altın kaç lira oldu?

Altın piyasasında bir süredir hakim olan yükseliş eğilimi bugün de devam ediyor. Yatırımcıların altına yönelmeleri sebebiyle fiyatlamalar normal yükseliş seyrinde ilerliyor. Beklentiler artınca altında satışlar meydana gelmiyor. Bu sebeple anlık düşüş refleksi altın için geçerli olmuyor.

Altın yatırımcıları koronavirüs krizinde varlıklarını korumak için diğer yatırımcılara oranla kendilerini daha fazla güvende hissediyorlar. Özellikle dolar ve euroda dün gerçekleşen düşüşler sonrasında bugün altına yönelmenin hız kazanması bekleniyor.

Altın piyasasının uzmanlarına göre Türkiye’de altın alımları çoğalacak. Bu sebeple altın fiyatlarında düşüş olmasımümkün gözükmüyor. Altına talep arttıkça fiyatlar da yukarıya doğru tırmanmaya devam edecek.

10 Nisan 2020 Kapalıçarşı altın piyasasında altın çeşitlerinin fiyatları şöyle:

Gram Altın: 361 TL

Tam Altın: 2389 TL

Yarım Altın: 1194 TL

Çeyrek Altın: 596 TL

Cumhuriyet Altını: 2432 TL

22 Ayar Bilezik: 330 TL

14 Ayar Altın: 211 TL

18 Ayar Altın: 270 TL

Reşat Altını: 2382 TL

Gremse Altın: 5970 TL

Hamit Altın: 2382 TL

Ons Altın: 1683 Dolar

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı