Gündem

Canan Kaftancıoğlu hapis yatacak mı? Canan Kaftancıoğlu ne zaman tutuklanacak?

Son günlerde gündeme damga vuran bir olay meydana geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek” ve “Silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan zincirleme olarak 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılması için dava açılmıştı.

TOPLAMDA 9 YIL 8 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI ALDI

Bugün açılan davada mahkeme kararını açıkladı. Siyaset gündemine bomba gibi düşen haberle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na “Terör propagandası yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay “kamu görevlisine alenen hakaretten” 1 yıl 6 ay 20 gün, “Cumhurbaşkanına alanen hakaret” suçundan 1 yıl 6 ay, “Devleti alanen aşağılamak” suçundan 1 yıl 3 ay, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

CANAN KAFTANCIOĞLU NE ZAMAN TUTUKLANACAK?

Kaftancıoğlu hakkında toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmesi sonrasında vatandaşlar merakla Canan Kaftancıoğlu hapis yatacak mı? Canan Kaftancıoğlu ne zaman tutuklanacak? Sorularının cevaplarını aramaya başladı.  Peki, Canan Kaftancıoğlu hapis yatacak mı? Canan Kaftancıoğlu ne zaman tutuklanacak?

CANAN KAFTANCIOĞLU HAPİS YATACAK MI?

Toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Canan Kaftancıoğlu hakkında tutuklama kararı verilmedi.  Mahkemenin kararına itiraz edecek olan Kaftancıoğlu, kararı istinaf mahkemesine taşıyacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı