Can kaybının yaşanmadığı,8 kişinin yaralandığı olay Kocaeli Gebze'de yaşandı.

Özellikle Marmara bölgesinde dün etkili olan fırtına sonrasında bir çok evin ve inşaatın çatıları uçmuş, 6 kişi yaşamını yitirken, 50'den fazka kişide yaralanmıştı.

Kocaeli Gebze ilçesinde de yapımı süren bir caminin iskelesi fırtınaya dayanamadı ve çöktü. Çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine 112 sağlık personeli ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Kısa süre içinde olay yerine gelen ekipler bölgeyi  güvenlik çemberine aldı ve yapılan inceleme sonrasında cami çevresinde bulunan 8 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı tespit edildi.

Kaymakam olay yerine geldi

Yaralanan 8 kişiden 4'üne ayakta müdahale edilirken, 4'ü ise hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.Gebze Kaymakamı Mustafa Güler olay yerine gelerek ekipleri yönlendirdi.

Belediye başkanı açıklama yaptı

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan,Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, "Kubbenin iskele çakımı esnasında kalıp iskelesi şiddetli fırtınada yıkıldı. 8 kişi yaralandı. 6 kişi hafif ayakta tedavi edildi. 1 işçi kafasından yaralandı, şuuru açık. Diğerinin ayaklarında kırıklar var. Hayati tehlikesi söz konusu değil" dedi.