Son dönemlerde sık sık gündeme gelen EYT'liler ile ilgili olarak Çalışma Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi.

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen EYT'liler ile ilgili olarak Çalışma Bakanlığı'ndan  önemli bir açıklama geldi.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Uzun süredir gündemde olan ve seslerini duyurmaya çalışan Emeklilikte Yaşa Takılanları yakından ilgilendiren önemli açıklama az önce geldi. 

"EYT ile ilgili olarak çalışmamız bulunmuyor"

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin bir düzeltme ihtiyacı oluşmuştur. Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır" denildi.

3600 ek gösterge çalışması yürütülüyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışma takvimlerinde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunduğunu belirterek, öncelikli gündemlerinde emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili çalışma bulunmadığını duyurdu.