Dünyanın bir çok ülkesinde şubeler bulunan ünlü kahve devinin ABD'deki bir şubesinde çalışan bir kişinin Hepatit A olduğu tespit edildi. Şirket, binlerce kişiye virüs bulaşmış olabileceği düşüncesiyle müşterilerini aşıya çağırdı.

ABD'nin New Jersey eyaletinde faaliyete gösteren Starbucks şubesi çalışanda, Hepatit A pozitif sonuç elde edildiği ve sonucunun pozitif olmasına rağmen çalışmaya devam ettiği bildirildi. Bu süreç içerisinde binlerce müşterinin hayatlarını tehlikeye atmış olabileceği belirtilirken şirket, şubesine uğrayan tüm müşterilerin aşılanmaları için bölgeye bir aşı kliniği kurdu.

Dünyanın Türkiye'de dahil bir çok ülkesinde bulunan şubeleriyle ünlü kahve devinin ABD'nin New Jersey eyaletinde skandal ötesi bir olay yaşandı. Şubede çalışanlardan birinin test sonuçlarında Hepatit A olduğunun öğrenilmesi ve çalışanın test sonucunu bilmesine rağmen çalışmaya devam ettiğinin ortaya çıkması sonrası bölgede bir panik yaşandı.

starbucs

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Şubeye gelen binlerce kişinin virüsü kaptığı düşünülürken, şirket bölgeye bir aşı kliniği kurdu ve çalışanla aynı zamanda kafede olan herkesi hızlıca Hepatit A aşısı olmaya davet etti. Şimdiye kadar 782 yönetici ile birlikte 17 kafe çalışanı aşılanırken bölge halkından da yaklaşık 800 kişi aşılandı. Ayrıca, bu güne kadar hiç kimsede Hepatit A virüsüne rastlanmadı.

New Jersey Eyaleti Sağlık Bakanlığı ise şubelerdeki tüm çalışanların Hepatit A virüsüne karşı yapılan aşıların tamamlana kadar şubenin kapanmasını ve bir süre de kapalı olarak kalmasına karar verdi.