Yaşam

Çalışana cinsel istismarda bulunan profesör hakkında flaş karar!

Yüksek Öğretim Kurumu, yanında çalışan birini cinsel istismarda bulunduğu iddia edilerek tutuklanan ve dün serbest bırakılan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde görev yapan Prof. Hasan Bilgili hakkında flaş bir karar vererek kamudan atıldığını duyurdu.

KAMUDAN ATILDI

Bilgili’nin cinsel istismar suçuyla ilgili olarak bir duyuru yayınlayan Yüksek Öğretim Kurumu, meydana gelen konuyla ilgili olarak yaptığı duyuruda Prof. Bilgili’nin disiplin soruştumasına tutulduğunu ve gerçekleştirilen toplantı sonucundan Bilgili’nin kamudan atılmasına karar verildiği bildirildi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASINA TUTULDU

YÖK tarafından yayınlanan duyuruda; “Son günlerde medyada geniş yer bulan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin gerçekleştirdiği iddia edilen cinsel taciz ve saldırı fiillerine ilişkin Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan disiplin soruşturması sonucunda; YÖK’te bugün gerçekleştirilen Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısında, Prof. Dr. Hasan Bilgili’ye söz konusu fiiller nedeniyle ‘Kamu Görevinden Çıkarma Cezası’ verilmesi ‘oy birliğiyle’ kabul edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı