Gündem

Çalışan Annelere 650 TL Destek Ödemesi Hangi İllerde Geçerli, Başvuru Şartları Neler?

Kadın istihdamının desteklenmesi için 7 ilde başlatılan projeyle 60 ay’a kadar çocuğu bulunan kadınlara 650 TL ödeme yapılacak. Sigortalı olarak çalışan 10250 kadına yönelik olarak 2 yıl süresinde aylık 650 TL destek verilecek.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği Delegasyonu arasında yapılacak anlaşmaya göre 5 yaşına kadar çocuklarını kreş, anaokulu ve gündüz bakımevine gönderen annelere ortalama aylık 650 TL ödeme yapılacak.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada çalışan anne sayısını artırmaya yönelik olarak uygulanacak projenin başlatılacağını bildirdi. Proje kapsamında 24 ay boyunca çalışan annelere ödeme yapılacak.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet sunan kreş, anaokulu ya da gündüz bakımevine çocuklarını gönderen annelere ortalama 650 TL dolayında destek sağlanacak.

Toplamda 169 Milyon TL’yi Bulan Destek Projesi

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada proje toplam maliyetinin 169 milyon TL’yi bulacağını ifade etti. Yapılan projede ayrıca tek seferlik 650 TL kırtasiye desteği sunulacağını da belirtti. Bakan Selçuk, proje amacının kadın istihdamını artırmak olduğunu söyledi.
Proje başvuruları www.sgkkurumsalcocukbakımı.org adresinden 15 Ekim Salı gününden itibaren yapılabilecek.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı