Cahit Özkan Twitter'da gündem oldu. Peki Cahit Özkan kimdir? Cahit Özkan nereli? Cahit Özkan kaç yaşında? Cahit Özkan hangi partili?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan arasındaki tartışma gümdem oldu.

Cahit Özkan'ın "Avrupa'da en ucuz akaryakıtı biz satıyoruz!" sözleri ayrıca sosyal medya gündem olarak tepki aldı.  Vatandaşlar bu sözlere "Dalga geçiyorlar artık" diyerek sitem etti.

Peki Cahit Özkan kimdir? Cahit Özkan nereli? Cahit Özkan kaç yaşında? Cahit Özkan ne mezunu? 

Cahit Özkan Kimdir?

25 Aralık 1976 Denizli Çivril doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş Londra'da Hukuk İngilizcesi üzerine öğrenim görmüş ayrıca Kocaeli Üniversitesi'nde Özel Hukuk İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde de de İnsan Hakları alanında yüksek lisans yapmıştır.

İngilizce ve Arapça bilejn Cahit Özkan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cahit Özkan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Yargılama Usulü konulu yüksek lisans tezi hazırlamıştır.

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Pek çok Sivil Toplum Kuruluşlarında görev almış, Uluslararası Hukukçular Birliği Başkan Yardımcılığı, Anayasa Hukukçuları Derneği Genel Sekreterliği, Uluslararası Hukuk Merkezi Başkanlığı, Hukukun Üstünlüğü Platformu icra kurulu başkanlığı ve Hukukçular Derneği Başkanlığı gibi görevlerde yer almıştır.

Polis Akademisi'nde öğretim görevlisi olarak İnsan Hakları Hukuku dersleri vermiştir.

AK Parti Şişli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğiyle siyatesete başlmıştır ve 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Denizli Milletvekili adaylığını koymuş ve 2015 yılında 26. Dönem Denizli Milletvekili seçilmiş.

2017 yılında AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 1 yıl sonra 2018 yılı itibarıyle de AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine getirilmiştir.