Burhan Kuzu AK Parti'den İstifa Edip Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne Katılacak Mı? İddialar Hakkında İlk Açıklama Geldi!

Türkiye'de siyaset kulisleri AK Parti'nin kurucularından olan Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun Ali Babacan tarafından kurulan DEVA Partisi'ne geçeceği iddiaları ile hareketlenmişti. Bu iddialara en net cevap bugün Burhan Kuzu'dan geldi. Burhan Kuzu DEVA Partisi'ne geçecek mi? 

Burhan Kuzu AK Parti'den İstifa Edip Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne Katılacak Mı? İddialar Hakkında İlk Açıklama Geldi!
07 Ekim 2020 - 15:26

Türkiye'de siyaset kulislerine dün gece bomba gibi bir haber düştü. AK Parti'nin kurucularından olan hatta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin fikir öncüsü olarak gösterilen Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun DEVA Partisi'ne geçeceği iddia edildi.

BURHAN KUZU DEVA PARTİSİ'NE GEÇECEK Mİ?

AK Parti'nin içerisinden çıkıp teşkilatlanmaya devam eden Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne AK Parti'den geçiş iddialarında son olarak Burhan Kuzu'nun ismi gündeme geldi. Sosyal medyada çokça tartışılan konu üzerine bugün Burhan Kuzu yine sosyal medyadan açıklama yapmak zorunda kaldı.AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI

Takipçilerine seslenen Burhan Kuzu, “Hakkımda bugün bazı sosyal medya mecralarında çeşitli iddialar ortaya atıldı. AK Parti'den ayrılacağım doğrultusunda haberler yapıldı. Böyle bir durumun gerçekleşmesinin ihtimali dahi yoktur. Ben AK Parti'nin kurucularındanım. Bu şerefi ömrüm boyunca taşıyacağım. İnsan kendi evinden gider mi? Recep Tayyip Erdoğan ile durmak yok yola devam demeyi sürdüreceğim.” dedi.

DEVA PARTİSİ AK PARTİ'NİN KÜSKÜN İSİMLERİYLE GÖRÜŞÜYOR

Burhan Kuzu'nun bu açıklamasının ardından siyaset kulsilerinde konu kapatıldı. Ünlü siyasetçinin DEVA Partisi'ne gideceğine dair beklenti de boşa çıkmış oldu. Öte yandan DEVA Partisi yine AK Parti'de küskün olan etkin isimlere katılım çağrısı yaptığı ve ikili görüşmeleri sürdürdüğü bildirildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum