Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için harekete geçti. Bakanlık tarafından kış aylarında yardıma muhtaç olan vatandaşlara ısınma yardımı desteği veriliyor. Bu yardım kapsamında kömür, doğalgaz ve ısınma yardımı almak mümkün. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu hakkında detaylı bir yazılı açıklama yaptı. Bakan Yanık açıklamasında doğalgaz yardımı sağlanmasına ilişkin tüm hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü çalışmalar sona erdi ve doğalgaz yardımı için başvurular açıldı. Peki doğalgaz yardımı nasıl alınır? Kimler doğalgaz yardımı alabilir? Isınma yardımına ilişkin tüm detaylar haberimizin devamında…

bunu-kacirmayin-ihtiyac-sahiplerine-dogalgaz-yardimi-verilecek-basvurular-acildi-3

DOĞAL GAZ YARDIMI NASIL ALINIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Bugün yazılı bir açıklama yaparak 21 Nisan 2021 Tarihi itibari ile Bakanlığı'nın başlattığı çalışmalara ilişkin detaylı bilgiler verdi. 8 aylık süreç içerisinde covid-19 salgınının yoğun bir şekilde hissedildiğini belirten bakan yanık pandemi sürecini Türkiye'nin çok iyi yön ettiğini dile getirdi. Bu konuda yardıma muhtaç olan vatandaşlara ücretsiz sağlık desteğin verildiğini aynı zamanda ekonomik anlamda da birçok yardım kalemi açıldığını belirten yanık kış aylarında da ihtiyaç sahibi olan vatandaşları ısınma yardımı verileceğini ifade etti. Sosyal yardım kalemlerinin Her geçen gün daha da genişlediğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmaların süreceğini ifade etti.

bunu-kacirmayin-ihtiyac-sahiplerine-dogalgaz-yardimi-verilecek-basvurular-acildi-2

KÖMÜR VE YAKACAK YARDIMI VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Yeni yılda da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yakacak yardımlarının devam edeceğini dile getirdi. Bakan yanık ısınma gideri olarak kömür yardımını Bakanlığın karşıladığını belirtirken aynı zamanda doğalgaz yardımı da yapılacağını dile getirdi. Enerji Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının doğalgazlı yardımı konusunda birlikte çözüm üretmeye çalıştığını belirten bakan Yanık,” Isınma yardımı kapsamında doğalgaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğalgaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğalgaz için de vereceğiz.” diye konuştu.

bunu-kacirmayin-ihtiyac-sahiplerine-dogalgaz-yardimi-verilecek-basvurular-acildi

BAŞVURULAR BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Derya Yanık tarafından yapılan bu açıklama sonrası Vatandaşlar doğalgaz yardımı nasıl alınır sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Doğalgaz yardımı için e-devlet üzerinden ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapmak mümkün.