Gündem

Bülent Arınç'tan gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar! Yüzde 50 bizden nefret ediyor

AK Parti’YE ilk ikazın eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun zamanında yapılan 7 Haziran seçimlerinde başladığını dile getiren eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, eskiden kendilerine oy vermeyen yüzde 50’lik kesmin kendilerini sevdiğini ama şimdi o kesimin kendilerinden nefret ettiğini dile getirerek gündem bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

İLK İKAZ AHMET DAVUTOĞLU ZAMANINDA OLDU

“Bizim için ilk ikaz belki 7 Haziran seçimleridir.” diyen eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Sayın Cumhurbaşkanımız 5 ay sonra 1 Kasım’da seçimlerin yenilenmesine karar verince kaybettiğimiz yüzde 9 puanı milletimiz verdi. 7 Haziran’da şunlar sebebiyle seni bu noktaya getirdim. Ama 1 Kasım’da diğer partilere baktım, ümit görmedim. Yine sen iyisin, eksiklerini düzelt, benimle kucaklaş, ben seni başımın üstünde taşıyacağım dedi. Bu sonucun üzerinde en az 10 faktör sıralarım. Rüzgarımızı, heyecanımızı kaybettik.” diyerek AK Parti için çok önemli bir özeleştiri yaptı.

SÜREKLİ DEVRİM İÇİNDE BİR PARTİYDİK

Ayrıca Arınç,  “Sürekli reform yapan devrim içinde bir partiydik.” diyerek, “Bizim hedeflerimize ulaşmamız için ekonomi, hukuk, yargı anlamında yeni stratejiler takip etmemiz gerekiyordu. Kırılma noktaları 17-25 Aralık, Gezi olayları. Sayın Hakan Fidan’ın sorguya çağrılması. Arkasından mahalli seçimlere giderken paralel yapılanma, illegal yapılanma, dersanelerin kapatılmasından sonra ortaya çıkan kaos hükümeti daha sıkı, güvenlikçi bir noktaya getirdi. Hedeflerinden şimdilik vazgeçmek zorunda kaldı. Arkasından 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın hayatına kasteden olaylar oldu.” dedi.

YÜZDE 50 NEFRET EDİYOR

Ayrıca eskiden kendilerine oy vermeyen yüzde 50’lilik kesimin kendilerini sevdiğinden söz eden Arınç, “Eskiden yüzde 50 bize oy veriyordu, diğer yüzde 50 bizi severdi. Ama şimdi yüzde 50 bizden nefret ediyor. O zaman CHP’ye bakardık, yerine göre kendimizi sosyal demokrat parti olarak görürdük. Avrupalı meslektaşlarımız siz sosyal demokrat parti gibisiniz diyordu.”

ÇEVREMDE KHK’LILAR VAR!

“Asla ve kat’a yeminle söylüyorum, bu maaş nedir, var mıdır, yok mudur, yüksek midir, alçak mıdır diye eleştiri yapan hiç kimseyi kastetmedim. Ben eleştiri hakkının kıymetini bileceğim, ama benim maaşımı eleştirdi diye bir kişiye edepsiz diyeceğim, bu mümkün değil. Şimdi ben tek maaşa kaldım. Tek maaş yetmeyince arabuluculuk yapmaya başladım. Ofisimin masraflarını karşılıyor. Buradan gelecek olan para ne kadarsa yarısını burs, yarısını da KHK’larla mağdur olan binlerce kişi var. Daire başkanı adam, dava açılmamış, takipsizlik kararı alınmış, ama görevine iade edilmemiş. Bir kısmının eşi evlere temizliğe gidiyor, yumurta satıyor. KHK’larla işlerinden atılmış, beraat kararı almış, koğuşturmaya yer olmadığı kararı alınmış insanlar var. Benim çevremde, ailemden insanlar var. Yoksa ceza alanlarla ilgili bir şey demiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı